V Adam Gallery vystavují díla nejmladších nadějných malířů současnosti

Brno, 11. června 2015 – Nejmladší malířské naděje současné generace právě představuje brněnská Adam Gallery (AG). Díla vybraných studentů výtvarných škol ukážou lidem, kdo by mohl v dalších letech hrát významnou roli na českém trhu moderního umění. Výstava nese příznačný název – Černý koně.

„Účelem je vložit důvěru v umělce, kteří na současnou výtvarnou scénu teprve vstupují. Jejich finální výběr probíhal plně v režii Richarda Adama, bezesporu jednoho z nejznámějšího a nejrespektovanějších sběratelů současného umění u nás,“ uvedla Petra Lekešová, ředitelka Adam Gallery. Ten podle vlastních slov vybíral studenty podle aktuální kvality a okamžitých výsledků.

„Pro výstavu, která mapuje nejsoučasnější a zároveň nejmladší malířství, je rozhodující nejsoučasnější stav. Skutečnost, jak tvoří malíři teď a tady. Výtvarník s opravdovým talentem a pílí, se snahou něčeho dosáhnout, prosadit svůj výtvarný pohled, málokdy zůstane na půli cesty. A představení výtvarníka v dobrých galeriích, prezentace jeho děl a tím vlastně i výtvarného názoru je důležitým momentem, který ve směřování k dobrému umění hraje důležitou roli,“ vysvětluje umělecký ředitel galerie Richard Adam. Jednotícím prvkem vybraných maleb je podle něj míra kvality. „Zkrátka fakt, je-li obraz dobře namalovaný nebo špatně. Malířky a malíři teď stojí na prahu své kariéry, jsou počátkem Generace desátých let,“ doplnil.

V galerii se představí celkem 24 studentů z Akademie výtvarného umění, Vysoké školy uměleckoprůmyslové a Vysokého učení technického – Fakulty výtvarného umění.

Černý koně - Česká malba nejmladší generace - navazuje na dlouhodobou sbírkotvornou činnost AG, která mapuje vývoj tuzemských uměleckých tendencí posledních několika desetiletí. Výstava potrvá až do září letošního roku.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit