Písničkář Jíří Smrž ověnčený cenou Anděl vystoupí v Café Práh

Brno, 25. března 2014 – Písecký hudebník Jiří Smrž představí v Brně své album Kořeny, za které nedávno získal cenu Anděl. V rámci písničkářského cyklu Open Mic vystoupí v úterý 1. dubna v brněnském Café Práh. O akci informoval koordinátor Open Mic Ondřej Machát.

jiri smrz

Letos šedesátiletý Smrž se na české folkové scéně pohybuje už od 70. let. Začínal ve skupině Zvoníci, později hrál ve dvojici s Jiřím Kovářem a v 80. letech pak spolupracoval s Minnesengry a s jihočeskou bluegrassovou skupinou Sem tam. Jako sólový písničkář se na scéně objevuje teprve po roce 2000. Od té doby však vydal tři samostatná alba, z nichž dvě (Poslední láska, Kořeny) dosáhla na nejvyšší ocenění Anděl.

„Druhým, místním hostem bude všestranný hudebník a filmař Tomáš Háček, který absolvoval ve Zlíně filmem Návrat do červeného města," zve brněnský koordinátor Ondřej Machát. „Dále již máme na programu čtyři další, předem se přihlásivší účastníky. Navíc může ovšem vystoupit kdokoli z příchozích, a tam samozřejmě ani my sami netušíme, co nás čeká."

„Snažíme se, aby byl program co nejpestřejší a v širokém slova smyslu otevřený. Filosofie otevřené scény je zachována, večery mají ale zároveň jasně stavěnou dramaturgii," vysvětluje zakladatel Open Micu Jan Řepka. „Jistou zárukou kvality je pak hlavní host, který hraje zpravidla na závěr a trochu déle než ostatní. Jiří Smrž byl naším hostem poprvé už před pěti lety, nyní se vrací se zbrusu novým albem a dokonce s českou Grammy v kapse. Kdo ho nezná, měl by poznat."

Open Mic vznikl před sedmi letech v Praze, kde se nyní koná každou první středu v měsíci v Kavárně POTRVÁ. V roce 2011 pak byla založena sesterská scéna také v brněnském Café Práh (Ve Vaňkovce 1).
V programu Open Micu se představilo již více než 400 různých autorů. Pozvání přijalo mnoho významných osobností (Ivan Hlas, Jiří Tichota, Vladimír Merta, Longital, Feng-yün Song); vedle nich ovšem hráli (a kdykoli mohou zahrát) jejich více či méně nadějní nástupci: mezi jinými Xindl X, Martin Rous, Jana Šteflíčková, Zuzana Mikulcová, Jan Žamboch nebo Martina Trchová.

Vstupné je dobrovolné. Začátek v 19 hodin.

foto: Zdeněk Janeček, archiv pořadatelů


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události