Na Koncertu pro Afriku vystoupí i rocková legenda Roman Dragoun

Brno, 29. října 2013 - Poslední říjnový čtvrtek se brněnským kinosálem Svratka rozezní rytmy Afriky. Stane se tak v rámci Koncertu pro Afriku, který zde pořádá Základní škola Jasanová. Koncert je vyvrcholením projektu, jehož cílem je jejím žákům zprostředkovat co nejpravdivější pohled na Afriku a vyvolat v nich otázky na současné problémy, které se tohoto kontinentu týkají.

afrika

Návštěvníci se mohou těšit například na bubenické show Ester Švábkové, či na kapelu Midnight Cafe Session. Koncert vyvrcholí vystoupením rockové legendy Romana Dragouna a následným společným zpíváním žáků školy a obecenstva. Všichni účastníci tak učiní bez nároku na honorář.

Celý koncert odstartuje v 17 hodin a vedle již zmíněných jmen se na pódiu představí také žáci školy se svým pěveckým vystoupením věnovaným Africe. V průběhu koncertu budou mít návštěvníci možnost si zakoupit některý z produktů, které vyráběli sami žáci. Získaná finanční částka z prodeje produktů a z dobrovolného vstupného poputuje na podporu aktivit Arcidiecézní charity v Praze, která pomáhá konžským dětem z ulice najít domov.  Předpokládaný konec koncertu je v 19 hodin.

"Děti, pedagogové, ale i rodiče žili tématem Afriky celý měsíc a věřím, že si to užili a že byl pro všechny strany přínosný," uvedl ředitel školy, Mgr. Přemysl Jeřábek. „Přijďte své děti i děti v Africe podpořit, rozhodně si to zaslouží,“ dodal.

V rámci projektu se měli děti možnost v jednotlivých vyučovacích hodinách dle zaměření dozvědět zajímavé informace např. o geografii Afriky, její historii, hudbě či způsobu života. Tyto informace pak byly doplněny o odborné přednášky. V rámci vyučování měli žáci za úkol také namalovat obrázky s africkou tématikou, kdy ty nejlepší budou vystaveny v měsíci listopadu v pobočce Knihovny Jiřího Mahena v Jundrově, či vytvořit některý z afrických předmětů. Tyto předměty se budou prodávat na bazaru, který bude součástí Koncertu pro Afriku.

(red)


Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události