Do Brna se vrací latinskoamerická kapela Descargon

Brno, 8. října 2013 – Podruhé se do Česka vrací mezinárodní pětičlenná kapela Descargon, jejíž členové pocházejí hned ze čtyř latinskoamerických zemí. Formace vystoupí 10. října v 19.30 hod. v Divadle Husa na provázku v Brně. Při svém prvním vystoupení v ČR před osmi lety byl Descargon hlavní hvězdou mezinárodního festivalu Latin Fest Brno.

descargon

„Zvolání ‚Vamos a Descargar!' v latinskoamarické hudebnické hantýrce odpovídá zhruba naší výzvě „Pojďme si zajamovat!". Descargar znamená přeneseně i vybít se, což je nakonec už odedávna touhou většiny hudebníků. V extrovertní kapele Descargon, jejíž jméno je derivací zmíněného „descargar", se kromě touhy hrát projevují pestré jihoamerické hudební vlivy," uvedl za pořadatele koncertu Martin Kašpar.

descargon pruh2

 

Pětice členů Descargonu pochází hned ze čtyř zemí střední a jižní Ameriky a všichni patří mezi nejrespektovanější současné hudebníky kontinentu. Exotická Kuba je domovem bubeníka a perkusisty Julia Barreta. Ten se může chlubit spoluprací s největšími jmény latinskoamerické hudby, mezi kterými nalezneme třeba Chucho Valdéze, Gonzalo Rubalcabu či Laurindo Almeidu. Jeho jazzové i popové výlety vedly do kapel Xiomary Laugart, Alfreda Rodrigueze, Johna Patitucciho, Steva Colemana, Roye Hargrova a mnoha dalších. Barretův kolega, brazilský basista Eduardo Dudu Penz, patří mezi nejschopnější muzikanty ve svém oboru a jako sidemana ho využívá podobná plejáda hudebnických osobností. Toto rytmické srdce kapely se dokáže obklopit dokonale fungujícím tělem, které v tanečních rytmech rozehrává koncert virtuozity, energie a zábavy. I zbývající členové kompaktní kapely Descargon dodávají tvorbě souboru osobitost, neopakovatelnost a regionální hudební koření – perkusista Rodrigo Rodriguez je z Kolumbie, klavírista Cesar Correa z Peru a trombonista Leonardo Govin z Kuby.

Koncert se koná pod záštitou primátora statutárního města Brna Romana Onderky a za podpory Statutárního města Brna. Koncert pořádá agentura Double Bypass, s.r.o.

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události