HaDivadlo bude hostovat v Divadle Archa s novými autorskými projekty

Brno, 29. ledna 2013 - Brněnské HaDivadlo bude od 11. do 13. února hostem v Divadle Archa. Pražským divákům se během tří večerů představí nová autorská inscenace slovenské režisérky a performerky Slávy Daubnerové s názvem Soumrak samců, dále pak autorské inscenace Jiřího Havelky a kolektivu HaDivadla Svět v ohrožení a již legendární Indián v Ohrožení.

Divadelni-masky


Triptych hostujících inscenací zahájí 11. února od 20 hodin „pohybově vizuální performance o mužích dneška“ s poněkud provokativním názvem Soumrak samců. Režisérkou a spoluautorkou scénáře je vycházející hvězda slovenské alternativní divadelní scény Sláva Daubnerová. Inscenace Soumrak samců se zabývá různými podobami maskulinity v současné západní společnosti, je věnována všem milovníkům mafiánských filmů, domácím kutilům, manželům a otcům, nelítostným tygrům na pracovním i milostném poli, i těm, kteří by raději před tím vším utekli do hlubokých lesů…. Inscenace, která je inspirována dokumentárním filmem Terezy Tara Hormonální akvárium, se pohybuje na pomezí scénické instalace, pohybového divadla a performance.

V úterý 12. února se v Divadle Archa představí další autorská inscenace, Svět v ohrožení, která stejně jako Soumrak samců patří do dramaturgického cyklu s názvem „Konec civilizace?“, v němž divadelní tvůrci mladší generace ve spolupráci s HaDivadlem ohledávají aktuální problémy současného světa. Inscenace Svět v ohrožení Jiřího Havelky a kolektivu HaDivadla se věnuje fenoménu CCD (syndrom rozpadu včelstev), který pro lidstvo v současnosti představuje významnější ohrožení než třeba globální oteplování. Albert Einstein řekl, že po vyhynutí včel by lidstvu zbyly pouhé čtyři roky života. Havelka tuto hypotézu divadelními prostředky zkoumá a staví proti sobě magický a tajuplný přírodní svět včelího úlu a zhoubný a krátkozraký racionalismus západního člověka, který velkou měrou přispívá k ekologické destrukci světa jako celku.

Ve středu 13. února pak HaDivadlo pražským divákům představí starší Havelkovu inscenaci Indián v ohrožení, která je inspirována Einsteinovou teorií relativity a „myšlenkovým třeskem“, který tato teorie vyvolala. Havelkova inscenace je vtipným, drzým a zvídavým scénickým experimentem, který přímo před zraky diváků ověřuje, co Einsteinův objev v praxi znamená pro prostor a čas, v němž žijeme…


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události