Brněnská premiéra dokumentu o Georgi Harrisonovi bude na Flédě

Brno, 23. října 2012 - V neděli 28. října proběhne na Flédě brněnská premiéra dokumentu Martin Scorsese George Harrison: Living in the Material World zachycující život jednoho z veleznámých „Brouků“. Dokument George Harrison: Living in the Material World mapuje život jednoho z nejslavnějších muzikantů všech dob. Přibližuje jeho dětství v Liverpoolu, éru Beatles, sólovou kariéru i soukromý život.

GeorgeHarrison-LivingInTheMaterialWorld-poster

Scorsese zachycuje Gerorge Harrisona nejen jako úspěšného hudebníka, ale i jako věčného hledače rovnováhy mezi světem materiálním a duchovním.

Ve filmu se objevují doposud nepublikované fotografie, videozáznamy, nahrávky a rozhovory nejen se samotným Harrisonem, ale i s jeho manželkou Olivií Harrisonovou, Ericem Claptonem, Terry Gilliamem, Ericem Idlem, Georgem Martinem, Paulem McCartneym, Yoko Ono, Tomem Pettym nebo Ringo Starrem. Všichni mluví otevřeně o Harrisonově výjimečném talentu, ale i o jeho vnitřních rozporech, prudké povaze, experimentováním s drogami a náklonnosti vůči ženám.

Výsledkem je velice osobní snímek, který nabízí pohled do duše tohoto výjimečného hudebníka, který celý život vedl boj o nalezení vlastní identity. Počet vstupenek je limitovaný a jsou stále v prodeji v prodejně Indies a na Fléda Bárečku. Po skončení projekce bude následovat party s DJ.

Česká premiéra: 25. 10. 2012
Žánr: dokumentární
Přístupnost:  12
Délka:  208 min
Jazyková verze: anglicky s českými titulky
Rok výroby:  2011
Země původu: USA
Hrají:  George Harrison, Paul McCartney, Ringo Starr, Eric Clapton, Terry Gilliam
Režie: Martin Scorsese


5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události