Jurkovičova vila je opravena, otevřena bude od 1. dubna

Brno, 15. března 2011 (MEDIAFAX) - Několik let trvající oprava Jurkovičovy vily v Brně je u konce, v úterý si ji prohlédli první hosté včetně velvyslance Norského království. Veřejnost si bude moci památku z roku 1906 prohlédnout poprvé po rekonstrukci 1. dubna.

jurovicova_vila250

Vilu architekta Dušana Jurkoviče koupila v roce 2006 Moravská galerie v Brně. Poslední dva roky ji rekonstruovala a pro veřejnost ji plánuje otevřít od 1. dubna.

Podle zpráv ČT 24 se v objektu uskutečnil stavebně-historický, stavebně-technický a sondážní stratigrafický průzkum, na který v roce 2009 navázala celková rekonstrukce objektu uskutečněná za finanční podpory Norského finančního mechanismu.

ČT 24 uvádí, že "za Jurkovičovu vilu zaplatila Moravská galerie v Brně přes 15 milionů korun a celkové náklady na rekonstrukci vily se odhadují na 30 milionů korun."

Na výsledek rekonstrukce se v úterý přijel podívat sám velvyslanec Norského království, primátor Brna Roman Onderka, náměstkyně primátora Jana Bohuňovská a další hosté.

(Ke zprávě vydává agentura Mediafax foto).

Lenka Horáková, foto: Moravská galerie v Brně

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...