Stav dělníka, který spadl do šachty před hotelem International, je vážný

Brno, 21. října 2012 (MEDIAFAX) - Dvaapadesátiletý dělník, který se v sobotu těžce zranil po pádu do odkryté šachty pro vzduchotechniku před hotelem International v Brně, leží v kritickém stavu v nemocnici. V neděli to potvrdila mluvčí kliniky v Brně-Bohunicích Anna Mrázová s tím, jeho zranění jsou závažná.

Zachranari-a-zraneny-KT-02

Muže museli v sobotu z pětimetrové hloubky vytáhnout pomocí hydraulické ruky hasiči. Při příjezdu sanitky byl dělník částečně při vědomí. "Měl mnohočetná poranění. Museli jsme jej zafixovat do speciálních nosítek a zavést mu nitrožilní výživu," řekl mluvčí krajské záchranky Radek Turin.

Lékaři ho uvedli do umělého spánku a převezli do bohunické fakultní nemocnice. "Stav muže je kritický, i když v tuto chvíli není v přímém ohrožení života," upřesnila mluvčí nemocnice Mrázová.

Vyšetřování ukázalo, že dělníci při práci u hotelu sejmuli mříž, která šachtu kryla. Jeden z nich pak do šachty nešťastnou náhodou spadl. Policie proto vyšetřuje neštěstí jako pracovní úraz.

Jiří Nováček, ilustrační foto: Kryštof Turek

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...