Chodec vběhl v Brně do cesty autu, těžce se zranil

nehoda-prechod250Brno, 14. května 2012 (MEDIAFAX) - S těžkým zraněním skončil v nemocnici osmatřicetiletý chodec, kterého v Brně srazilo auto. Muž vběhl přímo pod rozjetý automobil, řekl v pondělí brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb. Nehoda se stala v neděli večer na křižovatce ulic Dornych a Úzká. "Muž vběhl přímo před rozjetý Mercedes, který projížděl křižovatkou na zelenou. Řidič neměl šanci střetu zabránit," uvedl Šváb.

Podle něj viděla událost řada svědků. Zdravotníci odvezli chodce s těžkým zraněním do nemocnice. Letos jihomoravská policie eviduje už 138 dopravních nehod s účastí chodců. Při nich se 93 z nich zranilo lehce, 28 těžce a devět jich zemřelo, což je oproti loňským prvním čtyřem měsícům nárůst o polovinu.

"To je důvodem, proč chceme na chodce v příštím týdnu zaměřit z velké části naše síly a prostředky. Policisté běžně stojí u škol a dohlíží na správné přecházení dětí. Úsilí však mnohdy sabotují rodiče, kteří přímo s dětmi přechází na červenou nebo na zakázaných místech. A protože je nekázeň lidí opravdu velká, mohou počítat s tím, že se potkají i s hlídkami v civilu," uvedl Šváb.

Podle něj mohou chodci dostat pokutu až do výše dvou tisíc korun. "Chodců si budeme všímat také na dálnicích a jiných komunikacích, kde nemají co dělat," uvedl Šváb.

Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit