Blíží se XII. festival šermu a historie Špilberk 2011

Brno, 25. srpna 2011 – Příznivci historie si v Brně budou moci 2. a 3. září přijít na své. Na Velkém nádvoří hradu Špilberk se totiž v těchto dnech uskuteční XII. ročník již tradičního festivalu skupin historického šermu a skupin historického zaměření. Nesoutěžní přehlídka souborů z celé České republiky je určena nejen dospělým divákům, ale také pro rodiny s dětmi a odbornou veřejnost.

Divák si může vytvořit vlastní názor na umění a kvalitu vystoupení bez ovlivnění odbornou porotou. Tím hlavním záměrem pořadatelů však je pobavit širokou veřejnost atraktivním programem ve zdech středověkého hradu nad moravskou metropolí a zpříjemnit dětem rozjezd do školního roku.

Letos vystoupí ve dvou programových dnech osm českých šermířských, tanečních a hudebních skupin s novými programy a hrami.

V pátek festival otevře známá hudební skupina Codex a poté budou následovat dvě šermířská vystoupení – Blázen Ferrarský od skupiny Buhurt z Křenovic, a noční představení Herbort z Fulštejna v podání skupiny Sígři z Pelhřimova. V sobotu bude následovat dalších pět šermířských a tanečních vystoupení.

Na Velkém nádvoří nebude chybět možnost občerstvení a na nejmenší diváky čekají na místě i doprovodné programy, jízdy na koni, a soutěže, včetně návštěvy expozic Muzea města Brna.


PROGRAM

Pátek 2. 9.

18.00 - Křest ohněm – Codex - hudba
19.00 - Blázen Ferrarský - Buhurt
20.30 - Herbort z Fulštejna - Sígři

Sobota 3. 9.

14.00 - Kladivo na inkvizitora - Čarodějky s.r.o.; Návrat - El Raks Sael - orientální tanec
15.00 - Babylon aneb Možná příjde i Japonec - Vivamus
16.00 - I bez práce jsou koláče - Rytíři Svatého Grálu
17.00 - Na příkaz Albrechta z Valdštejna - Valmont


Vstupné na jedno představení: 60 Kč, pátek 140 Kč a sobota 180 Kč.

red


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit