Brno dá opět miliony korun na podporu spolupráce kreativců a firem

Brno, 9. listopadu 2022 - Celkem čtyři a půl milionu korun dá město Brno na podporu spolupráce kreativních profesionálů a firem z jihomoravského kraje. V osmém ročníku programu Kreativní vouchery Brno, který pro něj vyhlašuje kreativní hub KUMST a inovační agentura JIC, tak podpoří přibližně čtyři desítky projektů.

kreativita napad

Nyní odstartovala první fáze programu – až do konce listopadu se mohou na webu kreativnivouchery.cz hlásit kreativci z jižní Moravy, kteří chtějí v rámci programu nabídnout své služby. Podmínkou je pět let praxe, minimálně pět absolvovaných spoluprací a tři doporučení. Z databáze kreativců budou v lednu 2023 vybírat přihlášené firmy ty, kteří jim pomohou třeba k novému designu jejich produktu, vytvoření marketingové strategie či v dalších oblastech kreativních služeb.

„Pokud projekt splní všechna stanovená kritéria, bude součástí losování, které proběhne koncem dubna,“ popisuje harmonogram programu garantka Barbora Netopilová z kreativního hubu KUMST a zdůrazňuje, že voucher mají možnost získat jen některé firmy: „Musí mít sídlo v Jihomoravském kraji a založeny musí být nejpozději do konce července 2022. Voucher může získat pouze firma s potenciálem vlastního produktu či služby. Radost máme, pokud firma tento produkt či službu dokáže nabídnout i v zahraničí, popřípadě jí k tomu může pomoci právě podpora z programu Kreativní vouchery,“ upřesňuje Netopilová.

Jedním z úspěšných kreativců z uplynulého ročníku je třeba Barbora Hlávková, která se specializuje na online marketing. „Velmi děkuji za možnost spolupráce s firmou Discoveryou. Technologická oblast, které se v Discoveryou věnují, pro mě byla v rámci marketingu zcela nová a hodně jsem se tak mohla naučit. Věřím, a máme přislíbeno, že naše spolupráce bude pokračovat i po skončení kreativních voucherů.”

„Brno patří v podpoře kreativních průmyslů k průkopníkům. Kreativní vouchery mají posílit spolupráci firem třeba s designéry, fotografy, videotvůrci nebo marketéry. A výsledky uplynulých ročníků ukazují, že jejich role je v místním rozvoji kreativních průmyslů nesmírně důležitá,“ domnívá se primátorka města Brna Markéta Vaňková, podle které mají firmy možnost vyzkoušet si, že spolupráce s kreativci se jim vyplatí.

Jihomoravská metropole nabídla kreativní vouchery jako první v Česku v roce 2015 a inspirovala tím i další kraje. V předchozích sedmi ročnících se zapojilo téměř 800 malých nebo středních firem z jižní Moravy. Poukaz získalo téměř 300 z nich. Proplaceno bylo téměř 25 000 000 Kč.

Zdroj: JIC


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN