TESCAN dokončil novou budovu, výroba se zde rozběhne v roce 2020

Brno, 19. listopadu 2019 – Český výrobce elektronových mikroskopů TESCAN rozšiřuje své brněnské výrobní prostory. Vedle stávající budovy postavil výrobní a vývojové centrum s užitnou plochou 7 400 m². Investicí v objemu 250 milionů vzniklo moderní zázemí pro další růst firmy. TESCAN předpokládá, že v příštích 5 letech nabere až 200 pracovníků, z nichž většina bude směřovat do oddělení vývoje.

tescan nova budova brno

Nová budova je technologicky vyspělá, využívá termální teplo z podzemních vrtů k vytápění v zimním období a v létě naopak k chlazení. Střecha je osázena rostlinami, stejně jako u stávající budovy. „Jako hi-tech firma se snažíme o odpovídající moderní zázemí s respektem k přírodním zdrojům. LED technologie už jsou dnes samozřejmostí, stejně jako opatření k úspoře tepla. Využíváme také speciální sklady – jednotlivé díly budeme skladovat ve čtyřech 12metrových věžích a systém nám je v případě potřeby automaticky přiveze. Ušetřili jsme tak přes 1 000 m² skladové plochy,“ uvedl Antonín Sedláček, generální ředitel TESCAN Brno. Samotná výstavba nové budovy trvala přibližně rok a obě budovy se propojí do jednoho výrobně-technologického centra.

Nová budova je součástí areálu, kde TESCAN sídlí od roku 2013, a bylo s ní počítáno již v původním projektu. Jak je u TESCANu zvykem, budova nebude mít žádné negativní dopady na své okolí. Výroba elektronových mikroskopů a dalších vědeckých přístrojů bude probíhat v jednosměnném provozu v čistém prostředí v prvním patře. Ve druhém patře je situován sklad a dílny, které doplňují kanceláře. Třetí patro budou kanceláře. Díky podzemnímu parkovišti pro zaměstnance dojde k uvolnění parkovacích míst v okolí budovy. V suterénu budovy bude zřízena také kolárna pro zaměstnance. „Výstavbou nové budovy jsme posílili naše aktivity v Brně, kde máme dlouhodobě silné zázemí v podobě dostatku kvalifikovaných pracovníků a zkušených dodavatelů a kde má elektronová mikroskopie dobré jméno i dlouhou historii,“ dodal Antonín Sedláček.

Foto: TESCAN


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...