Přes 300 středoškoláků zkoušelo ve Vaňkovce vymyslet další Facebook

Brno, 24. června 2013 - Chcete po škole podnikat, nebo se chcete nechat zaměstnat? Touto otázkou v pondělí zahajovali konzultanti Jihomoravského inovačního centra (JIC) v sále Slévárny Vaňkovka sérii přednášek „Jak začít podnikat už při studiu“. Interaktivní formou se snažili představit studentům středních škol podnikání jako zajímavou životní dráhu.

jic-vankovka-vystava

Studenti si během hodinového programu navrhli v malých týmech vlastní firmu a snažili se i vymyslet, jak by svůj podnik opravdu rozjeli. Čtyř přednášek se zúčastnilo více než 300 mladých lidí z Gymnázia Matyáše Lercha, gymnázia na třídě Kapitána Jaroše v Brně a Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno.

„Pomáháme lidem již deset let realizovat jejich podnikatelské nápady a rozvíjet firmy. Za tu dobu máme zkušenost, že právě podpora podnikavosti už na středních školách i dříve může být velmi důležitá, protože vytváří pozitivní postoj k tomu jednou opravdu rozjet vlastní byznys,“ komentuje akci hlavní konzultant JIC Miloš Sochor.

Po přednášce čekala žáky prohlídka výstavy „Jak brněnské nápady mění svět“, expozice vznikla u příležitosti 10 let fungování JIC a představuje výběr firem, které centrem prošly a uspěly v zahraničí. Přednášky byly součástí doprovodného programu této výstavy. Samotnou výstavu si lidé mohou prohlédnout v Galerii Vaňkovka do 30. června.

Zdroj a foto: JIC


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...