Přes 300 středoškoláků zkoušelo ve Vaňkovce vymyslet další Facebook

Brno, 24. června 2013 - Chcete po škole podnikat, nebo se chcete nechat zaměstnat? Touto otázkou v pondělí zahajovali konzultanti Jihomoravského inovačního centra (JIC) v sále Slévárny Vaňkovka sérii přednášek „Jak začít podnikat už při studiu“. Interaktivní formou se snažili představit studentům středních škol podnikání jako zajímavou životní dráhu.

jic-vankovka-vystava

Studenti si během hodinového programu navrhli v malých týmech vlastní firmu a snažili se i vymyslet, jak by svůj podnik opravdu rozjeli. Čtyř přednášek se zúčastnilo více než 300 mladých lidí z Gymnázia Matyáše Lercha, gymnázia na třídě Kapitána Jaroše v Brně a Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno.

„Pomáháme lidem již deset let realizovat jejich podnikatelské nápady a rozvíjet firmy. Za tu dobu máme zkušenost, že právě podpora podnikavosti už na středních školách i dříve může být velmi důležitá, protože vytváří pozitivní postoj k tomu jednou opravdu rozjet vlastní byznys,“ komentuje akci hlavní konzultant JIC Miloš Sochor.

Po přednášce čekala žáky prohlídka výstavy „Jak brněnské nápady mění svět“, expozice vznikla u příležitosti 10 let fungování JIC a představuje výběr firem, které centrem prošly a uspěly v zahraničí. Přednášky byly součástí doprovodného programu této výstavy. Samotnou výstavu si lidé mohou prohlédnout v Galerii Vaňkovka do 30. června.

Zdroj a foto: JIC


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN