eWay
Helios

Přes 300 středoškoláků zkoušelo ve Vaňkovce vymyslet další Facebook

jic-vankovka-vystavaBrno, 24. června 2013 - Chcete po škole podnikat, nebo se chcete nechat zaměstnat? Touto otázkou v pondělí zahajovali konzultanti Jihomoravského inovačního centra (JIC) v sále Slévárny Vaňkovka sérii přednášek „Jak začít podnikat už při studiu“. Interaktivní formou se snažili představit studentům středních škol podnikání jako zajímavou životní dráhu.

Studenti si během hodinového programu navrhli v malých týmech vlastní firmu a snažili se i vymyslet, jak by svůj podnik opravdu rozjeli. Čtyř přednášek se zúčastnilo více než 300 mladých lidí z Gymnázia Matyáše Lercha, gymnázia na třídě Kapitána Jaroše v Brně a Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno.

„Pomáháme lidem již deset let realizovat jejich podnikatelské nápady a rozvíjet firmy. Za tu dobu máme zkušenost, že právě podpora podnikavosti už na středních školách i dříve může být velmi důležitá, protože vytváří pozitivní postoj k tomu jednou opravdu rozjet vlastní byznys,“ komentuje akci hlavní konzultant JIC Miloš Sochor.

Po přednášce čekala žáky prohlídka výstavy „Jak brněnské nápady mění svět“, expozice vznikla u příležitosti 10 let fungování JIC a představuje výběr firem, které centrem prošly a uspěly v zahraničí. Přednášky byly součástí doprovodného programu této výstavy. Samotnou výstavu si lidé mohou prohlédnout v Galerii Vaňkovka do 30. června.

Zdroj a foto: JIC


Související články:
ZWsoft

Veletrhy, konference a semináře

<<  Listopad 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      
  8
  9101112131415
161718192022
23242526272829
30      
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)
Šalina 300x250