JIC spouští další běh programu StarCube pro začínající firmy

Brno, 15. ledna 2013 – Jihomoravského inovační centrum opět spouští program pro začínající firmy Starcube. Možnost rozjet své podnikání s podporou profesionálního zázemí a odborníků mají všechny týmy, které se stihnou do 20. ledna do jarního StarCube přihlásit. Nově je program otevřen i pro zahraniční účastníky, informovala mluvčí JIC Helena Továrková.

starcube_space

Akcelerátor Starcube je otevřen všem oborům od informačních technologií, přes elektrotechniku a strojírenství až po medicínu či chemii. Tříměsíční program pro tzv. startupy, tedy začínající firmy, bude veden kompletně v angličtině, což dává možnost přihlásit se i zahraničním týmům. „V současnosti už máme přihlášeny týmy třeba z Itálie, Indie, Číny či Rumunska," uvedl Michal Hrabí, manažer startup programu JIC. Tak jako předchozí ročníky, i tento bude pro účastníky zdarma, náklady hradí pořádající Jihomoravské inovační centrum a partneři projektu. Mezi mentory, jejichž zkušenosti budou moci týmy využívat, bude nově například Tomáš Čupr (Slevomat), Vincent Vergonjeanne (Kobojo) či David Booth (Tallboy Investments).

Jarní StarCube odstartuje úvodním Bootcampem 19. až 22. února, samotné workshopy a mentoring se uskuteční od začátku března do poloviny května 2013. Celý program vyvrcholí StarCube show, která se odehraje 15. května 2013.

Registrace je otevřena do 20. ledna na stránkách Starcube. Pro zařazení do prvního kola je nutné vyplnit krátký formulář. Oznámení o postupu do druhého kola budou zasílána do 6. února. Ve druhém kole předloží zájemci stručný životopis a executive summary projektu. Vybraní účastníci pak budou pozváni na osobní setkání.

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN