Šéfem CEITECu se stal americký odborník Markus Dettenhofer

Brno, 28. listopadu 2012 – Výkonným ředitelem Středoevropského technologického institutu (CEITEC) v Brně se stal špičkový americký odborník Markus Dettenhofer. Dettenhofer vystudoval mikrobiologii a imunologii na univerzitě v Berkley, je absolventem postdoktorského studia na Harvardu, kde také několik let učil. Před nástupem do CEITECu řídil výzkumné projekty zabývající se protilátkami a očkováním proti onemocněním dýchacích cest, informoval tiskový mluvčí brněnského institutu Jakub Ondroušek.

Markus_Dettenhofer_ceitec_1

Markus Dettenhofer vystudoval mikrobiologii a imunologii na University of California v Berkley a titul Ph.D. získal z molekulární mikrobiologie a imunologie v roce 1999 na Johns Hopkins University. Jako hostující vědec působil v letech 2000 – 2001 na Institut de Biologie Molécularie et Cellularie ve Štrasburku. V letech 2001 – 2005 absolvoval postdoktorské studium na Harvard Medical School, kde prováděl genetický výzkum zaměřený na buněčné, molekulární a tkáňové experimenty. Zkoumal například gen Formin 1 a jeho význam pro vývoj kostí a gen Formin 2 ve vztahu k paměťovým funkcím.

V letech 2005 – 2008 působil jako manažer vědeckého programu v Meiogen Biotechnology Corporation v Massachusetts. V roce 2009 pracoval jako strategický poradce, kdy se podílel na tvorbě první studie analyzující podmínky pro úspěšný rozvoj udržitelné inovativní biomedicínské ekonomiky ve státě Panama. V této době současně působil jako lektor genetiky na Harvard Medical School Affiliate v Panama City. Před nástupem do CEITECu řídil výzkumné projekty ve firmě Crucell (Johnson & Johnson) zabývající se např. objevy protilátek a očkovacích látek proti respiračnímu syncytiálnímu viru, který způsobuje vážné onemocnění dýchacích cest u malých dětí. Je autorem řady vědeckých publikací v renomovaných vědeckých časopisech jako jsou např. Science, Journal of Biological Chemistry, Journal of Virology a další.

Zdroj: CEITEC; foto: Markus Dettenhofer, archiv CEITEC


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN