Šéfem CEITECu se stal americký odborník Markus Dettenhofer

Brno, 28. listopadu 2012 – Výkonným ředitelem Středoevropského technologického institutu (CEITEC) v Brně se stal špičkový americký odborník Markus Dettenhofer. Dettenhofer vystudoval mikrobiologii a imunologii na univerzitě v Berkley, je absolventem postdoktorského studia na Harvardu, kde také několik let učil. Před nástupem do CEITECu řídil výzkumné projekty zabývající se protilátkami a očkováním proti onemocněním dýchacích cest, informoval tiskový mluvčí brněnského institutu Jakub Ondroušek.

Markus_Dettenhofer_ceitec_1

Markus Dettenhofer vystudoval mikrobiologii a imunologii na University of California v Berkley a titul Ph.D. získal z molekulární mikrobiologie a imunologie v roce 1999 na Johns Hopkins University. Jako hostující vědec působil v letech 2000 – 2001 na Institut de Biologie Molécularie et Cellularie ve Štrasburku. V letech 2001 – 2005 absolvoval postdoktorské studium na Harvard Medical School, kde prováděl genetický výzkum zaměřený na buněčné, molekulární a tkáňové experimenty. Zkoumal například gen Formin 1 a jeho význam pro vývoj kostí a gen Formin 2 ve vztahu k paměťovým funkcím.

V letech 2005 – 2008 působil jako manažer vědeckého programu v Meiogen Biotechnology Corporation v Massachusetts. V roce 2009 pracoval jako strategický poradce, kdy se podílel na tvorbě první studie analyzující podmínky pro úspěšný rozvoj udržitelné inovativní biomedicínské ekonomiky ve státě Panama. V této době současně působil jako lektor genetiky na Harvard Medical School Affiliate v Panama City. Před nástupem do CEITECu řídil výzkumné projekty ve firmě Crucell (Johnson & Johnson) zabývající se např. objevy protilátek a očkovacích látek proti respiračnímu syncytiálnímu viru, který způsobuje vážné onemocnění dýchacích cest u malých dětí. Je autorem řady vědeckých publikací v renomovaných vědeckých časopisech jako jsou např. Science, Journal of Biological Chemistry, Journal of Virology a další.

Zdroj: CEITEC; foto: Markus Dettenhofer, archiv CEITEC


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...