Další profesní vzdělávání je třeba podporovat, shodli se experti

Brno, 2. dubna 2012 – Experti na další profesní vzdělávání se v úterý 27. března sešli, aby se podělili o své zkušenosti s kolegy a pomohli dál rozvíjet dobrou praxi v tomto oboru. Výsledky své práce přednesli v rámci konference Cílené další profesní vzdělávání: konkrétní cíl - konkrétní výsledky. Posluchači měli možnost porovnat, jakým způsobem k problematice dalšího vzdělávání přistupují nejen ve státní správě, ale také na akademické půdě či ve vzdělávacích institucích. Konference se uskutečnila v Administrativním a školícím centru Brno.

vzdelavani

Jako největší překážku rozvoje dalšího vzdělávání účastníci konference označili fakt, že lidé v produktivním věku nejsou dostatečně motivováni se dále vzdělávat, nebo že k tomu nemají finanční prostředky. Pomoci by přitom měla vidina uznání výsledku dalšího vzdělávání formou osvědčení o získání dílčí kvalifikace.

Účastníci konference se shodli také na tom, že by další vzdělávání mělo mít jasný cíl, tedy získat kompetence definované kvalifikačním standardem, a jasný výsledek, tedy uznávané osvědčení. Dále, že princip dalšího vzdělávání je vhodné maximálně využívat, a to pomocí certifikace a uznávání výsledků vzdělávání tak, jak jej nastavuje systém Národní soustavy kvalifikací a zákon č. 179/2006 Sb.

Na podpoře celoživotního učení je podle účastníků konference třeba neustále pracovat. Je proto vhodné prezentovat činnosti a dosavadní úspěchy v oblasti dalšího profesního vzdělávání ve vazbě na NSK jako příklady dobré praxe (např. projekty v Jihomoravském kraji), stejně tak směřovat vzdělávání ke konkrétním cílovým skupinám a perspektivním oblastem vzdělávání (specifika obchodu a cestovního ruchu). Cestu ke zvýšení atraktivity dalšího vzdělávání mohou představovat také nové metody výuky, které jdou ruku v ruce s inovacemi a využíváním nejmodernějších technologií.

Mediální partnerem akce byl časopis Brno Business & Style.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN