Konference představí problematiku dalšího profesního vzdělávání

Brno, 14. března 2012 – Chce-li region dlouhodobě vynikat a konkurovat, mohou to být pouze jeho lidé, kteří ho vyvedou na výsluní. Toto je motto odborné konference zaměřené na další profesní vzdělávání, která se uskuteční 27. března v Administrativním a školicím centru na brněnském Cejlu. Konference, na které vystoupí zástupci státní správy, akademiků i odborníků z praxe, je určena expertům na problematiku dalšího vzdělávání dospělých, zaměstnavatelům i zainteresované veřejnosti. O konferenci informovala projektová manažerka akce Pavla Zdráhalová. Mediálním partnerem setkání je časopis Brno Business & Style. 

vzdelavani

Konference s názvem Cílené další profesní vzdělávání: konkrétní cíl – konkrétní výsledky chce prezentovat činnost a dosavadní úspěchy v oblasti dalšího profesního vzdělávání ve vazbě na Národní soustavu kvalifikací nejen v Jihomoravském kraji a dále diskutovat možnosti a cesty podpory celoživotního učení.

Název akce odkazuje na myšlenku, že by další vzdělávání mělo mít jasný cíl (získat kompetence definované kvalifikačním standardem NSK) a jasný výsledek (uznávané osvědčení dle zákona č.179/2006 Sb.). Na konferenci bude představen projekt Podpora nabídky vzdělávacích programů (PNVP), který je zaměřen na zkvalitnění nabídky dalšího vzdělávání v oblasti obchodu a cestovního ruchu ve vazbě na NSK. Projekt vychází z priorit, vyjádřených ve strategických dokumentech Jihomoravského kraje a je zaměřen jak na usnadnění získání dílčí kvalifikace na straně zájemců o další profesní vzdělávání, tak i rozvoj partnerství subjektů v oblasti dalšího vzdělávání za účelem dosažení souladu mezi nabídkou dalšího profesního vzdělávání a požadavky trhu práce.

Součástí programu konference bude prezentace příkladů dobré praxe ze vzdělávání profesionálů z oborů obchodu a cestovního ruchu a konkrétní návrhy na zlepšení situace v oblasti dalšího vzdělávání v ČR. Dále se bude diskutovat o možnostech a cestách podpory celoživotního učení, jako i možnostech aplikace NSK do dílčích projektů na vzdělávání a výuky dospělých.

Konference je určena odborníkům na problematiku dalšího vzdělávání dospělých, zaměstnavatelům, vzdělavatelům, studentům andragogiky i zainteresované veřejnosti. Na konferenci vystoupí zástupci státní správy, akademické sféry i odborníci z praxe.

Projekt realizuje RPVC Akademie J. A. Komenského, Krajská hospodářská komora jižní Moravy a společnost DRING Consulting.

(red)


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   5  6
  7  8  910111213
14151617
2122232425
282930    
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN