Na mezinárodní konferenci se jednalo o trolejbusové dopravě

Brno, 11. února 2011 - Ve čtvrtek 10. února se na Nové radnici v Brně uskutečnila v rámci projektu „Trolley – propagace elektrické veřejné dopravy“ konference s názvem „Trolejbusy – řešení pro čistou městskou dopravu“. Brno je jedním z devíti partnerů mezinárodního projektu, jehož hlavním partnerem je Salzburg AG (Rakousko).

trolejbus

Dalšími partnery jsou město Gdyně (Polsko), Gdaňská univerzita (Polsko), Barnim Bus GmbH, Eberswalde (Německo), LVB, Lipsko (Německo), TrolleyMoution (Rakousko), SZKT, Szeged (Maďarsko) a TEP S.p.A., Parma (Itálie).

Každý partner propaguje elektrickou veřejnou dopravu na místní úrovni a společně na mezinárodní úrovni usilují o vytvoření a realizaci inovačních konceptů, které jim pomohou vyrovnat se s aktuální situací, např. s výkonnostními limity trolejbusových systémů, s požadavky na ochranu životního prostředí, s technickými požadavky a potřebami cestujících.

Hlavními výstupy projektu jsou manuál o pokročilém skladování energie, referenční příručka o společné síti trolejbusů a tramvají, mezinárodní sborník na téma nahrazení dieselových autobusů trolejbusy, film propagující trolejbusy, dále proběhne rozsáhlá evropská kampaň na zlepšení image trolejbusů a bude zřízeno Trolejbusové informační centrum pro Střední Evropu. Statutární město Brno v rámci projektu zpracovává dokumentaci nutnou k výstavbě trolejbusové tratě od plánované zastávky Českých drah ve Starém Lískovci ke kampusu v Bohunicích, studii prodloužení trolejbusové tratě z ulice Novolíšeňské na Jírovu v Líšni a studii prodloužení trolejbusové tratě k autobusovému terminálu  v Bystrci.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce
09.12. Vánoční trhy 2022..

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN