Na mezinárodní konferenci se jednalo o trolejbusové dopravě

trolejbusBrno, 11. února 2011 - Ve čtvrtek 10. února se na Nové radnici v Brně uskutečnila v rámci projektu „Trolley – propagace elektrické veřejné dopravy“ konference s názvem „Trolejbusy – řešení pro čistou městskou dopravu“. Brno je jedním z devíti partnerů mezinárodního projektu, jehož hlavním partnerem je Salzburg AG (Rakousko).

Dalšími partnery jsou město Gdyně (Polsko), Gdaňská univerzita (Polsko), Barnim Bus GmbH, Eberswalde (Německo), LVB, Lipsko (Německo), TrolleyMoution (Rakousko), SZKT, Szeged (Maďarsko) a TEP S.p.A., Parma (Itálie).

Každý partner propaguje elektrickou veřejnou dopravu na místní úrovni a společně na mezinárodní úrovni usilují o vytvoření a realizaci inovačních konceptů, které jim pomohou vyrovnat se s aktuální situací, např. s výkonnostními limity trolejbusových systémů, s požadavky na ochranu životního prostředí, s technickými požadavky a potřebami cestujících.

Hlavními výstupy projektu jsou manuál o pokročilém skladování energie, referenční příručka o společné síti trolejbusů a tramvají, mezinárodní sborník na téma nahrazení dieselových autobusů trolejbusy, film propagující trolejbusy, dále proběhne rozsáhlá evropská kampaň na zlepšení image trolejbusů a bude zřízeno Trolejbusové informační centrum pro Střední Evropu. Statutární město Brno v rámci projektu zpracovává dokumentaci nutnou k výstavbě trolejbusové tratě od plánované zastávky Českých drah ve Starém Lískovci ke kampusu v Bohunicích, studii prodloužení trolejbusové tratě z ulice Novolíšeňské na Jírovu v Líšni a studii prodloužení trolejbusové tratě k autobusovému terminálu  v Bystrci.


Související články:

Veletrhy, konference a semináře

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN