Na mezinárodní konferenci se jednalo o trolejbusové dopravě

Brno, 11. února 2011 - Ve čtvrtek 10. února se na Nové radnici v Brně uskutečnila v rámci projektu „Trolley – propagace elektrické veřejné dopravy“ konference s názvem „Trolejbusy – řešení pro čistou městskou dopravu“. Brno je jedním z devíti partnerů mezinárodního projektu, jehož hlavním partnerem je Salzburg AG (Rakousko).

Dalšími partnery jsou město Gdyně (Polsko), Gdaňská univerzita (Polsko), Barnim Bus GmbH, Eberswalde (Německo), LVB, Lipsko (Německo), TrolleyMoution (Rakousko), SZKT, Szeged (Maďarsko) a TEP S.p.A., Parma (Itálie).

Každý partner propaguje elektrickou veřejnou dopravu na místní úrovni a společně na mezinárodní úrovni usilují o vytvoření a realizaci inovačních konceptů, které jim pomohou vyrovnat se s aktuální situací, např. s výkonnostními limity trolejbusových systémů, s požadavky na ochranu životního prostředí, s technickými požadavky a potřebami cestujících.

Hlavními výstupy projektu jsou manuál o pokročilém skladování energie, referenční příručka o společné síti trolejbusů a tramvají, mezinárodní sborník na téma nahrazení dieselových autobusů trolejbusy, film propagující trolejbusy, dále proběhne rozsáhlá evropská kampaň na zlepšení image trolejbusů a bude zřízeno Trolejbusové informační centrum pro Střední Evropu. Statutární město Brno v rámci projektu zpracovává dokumentaci nutnou k výstavbě trolejbusové tratě od plánované zastávky Českých drah ve Starém Lískovci ke kampusu v Bohunicích, studii prodloužení trolejbusové tratě z ulice Novolíšeňské na Jírovu v Líšni a studii prodloužení trolejbusové tratě k autobusovému terminálu  v Bystrci.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Veletrhy, konference a semináře

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)