Brno se zapojí do projektu k snížení prachu pocházejícího z emisí

Brno, 12. května 2023 - Brněnští radní na svém posledním zasedání souhlasili se záměrem zapojit se do přípravy projektu, jehož cílem bude snížení množství městského prachu pocházejícího z emisí automobilové dopravy.

prach

„Město Brno bude v projektu figurovat jako partner, a to bez finanční spoluúčasti. Zjednodušeně se dá říci, že se aktéři výzkumu budou snažit pomocí různých opatření snížit prašnost ve městech. V první části se studie bude zabývat současným stavem v zapojených městech, a to pomocí měření a analýz. Následně budou odborníci zkoumat vliv různých druhů zeleně a mokrého čištění na snižování prašnosti. Budou testovány i nátěry snižující prašnost z dopravy – v reálném prostředí, popř. v laboratorních podmínkách. Ve třetí části budou zúčastnění hodnotit určitá řešení vedoucí ke snížení prašnosti. Zpracovány budou i postupy, jak nejlépe prašnost snižovat,“ uvedl náměstek primátorky Jaroslav Suchý.

V průběhu projektu se budou jeho aktéři setkávat, uskuteční se semináře pro veřejnost a podobně.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...