Oázy zeleně oživí prostory v Medlánkách a Řečkovicích

Brno, 16. února 2023 - Před dvěma lety se díky hlasům Brňanů stal projekt Oázy zeleně v Řečkovicích a Medlánkách jedním z vítězných projektů participativního rozpočtu. Nyní byl v přípravné fázi dosažen další milník. Brněnští radní  vybrali zhotovitele, který se postará o realizaci.

kvetina park

„Díky návrhu pana Polanského vznikne v Řečkovicích a Medlánkách pět míst pro setkávání s přáteli či rodinou, odpočinek nebo relaxaci. Vybraná společnost se postará o výsadbu nové zeleně, instalaci mobiliáře, pítek, knihobudek nebo dřevěných prvků,“ podotkla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Na základě výběrového řízení se stala zhotovitelem výše jmenovaného projektu společnost SW inoxy. „Ta realizaci všech navržených opatření vyčíslila na 1,9 milionu Kč bez DPH. Za zmínku stojí například oáza u bývalé pastoušky v Medlánkách, kde přibude atypická dřevěná lavička, děti zde zajisté zaujme interaktivní naučná cedule, poblíž bude i pítko pro zvířata nebo budkostrom. Další dvě místa vzniknou také v Medlánkách a poslední dvě v Řečkovicích,“ shrnul radní pro oblast participace Filip Chvátal.

Zhotovitel bude mít na realizaci 6 měsíců od předání staveniště. Nejzazší termín pro předání hotového díla byl stanoven na konec srpna příštího roku.

Zdroj: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...