Místostarosta Medlánek Slanina podal rezignaci, zastupitelé ji přijali

Brno, 21. února 2011 - Místostarosta městské části Brno-Medlánky Tomáš Slanina (ČSSD) v pondělí večer rezignoval. Kvůli zveřejněné nahrávce, na které mluví o manipulaci s veřejnými zakázkami města, podal na zasedání zastupitelstva svou rezignaci, řekla tajemnice úřadu Jarmila Olejníková.

brno-medlanky

"Pan Slanina sám podal rezignaci a zastupitelstvo ji přijalo," potvrdila Olejníková s tím, že Slanina nadále zůstává zastupitelem.

Kdo usedne na jeho místo zatím není jasné. "Pozice nového místostarosty bude předmětem dalších jednání rady," uvedla tajemnice.

Slanina se vzdal křesla pro místostarostu poté, co minulý týden vyšla najevo nahrávka, na níž hovořil o manipulaci s veřejnými zakázkami města. Nahrávku pořídil medlánecký zastupitel Michal Marek, kterého Slanina na záznamu přesvědčuje, aby zařídil odstoupení nejlacinější firmy z výběrového řízení na nástavbu pro medláneckou základní školu.

"Šéf investic tlačí na to, aby to byla nějaká firma. To mají rozebraný nahoře, takže s tím nic neuděláme," tvrdil na záznamu Slanina s tím, že pokud se nástavba neuskuteční podle zadání magistrátu, je možné, že radnice z potřebných 200 tisíc nedá ani korunu. "Budou to vyhozený prachy," uvedl na nahrávce Slanina, kterého slova stála post místostarosty.

 

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...