V Nové Zbrojovce vznikne základní škola a gymnázium PORG

Brno, 14. listopadu 2022 - V areálu Nové Zbrojovky by mohla vzniknout základní škola a gymnázium, které by se mohly otevřít již příští školní rok. Provozovat je bude soukromá společnost PORG, o. p. s. Brněnští radní k tomuto záměru vydali souhlasné stanovisko.

trida skola zaci

„Nabídka škol v Brně se od příštího školního roku rozšíří o nový subjekt. Základní škola a osmileté gymnázium PORG se otevřou v areálu Nové Zbrojovky. Tato prestižní instituce se věnuje nadaným dětem a připravuje je na studium na univerzitách u nás i v zahraničí. Kromě výuky pořádá i bezplatné kurzy celoživotního vzdělávání pedagogů veřejných škol. V této praxi bude podle vedení školy pokračovat i v Brně, což mě velice těší,“ uvedla radní pro oblast školství Irena Matonohová.

Škola bude sídlit v areálu Nové Zbrojovky. „Tato lokalita prochází obnovou a v budoucí nové čtvrti nebude chybět občanská vybavenost včetně škol. Na jejich výstavbě město úzce spolupracuje s developerem. V tuto chvíli bude PORG sídlit v bývalé nářaďovně, nyní ZET.office, ale do budoucna by se škola měla přestěhovat do vlastních moderních prostor, které v rámci projektu Nová Zbrojovka vzniknou,“ doplnil radní pro oblast prorodinné politiky Filip Chvátal.

Zdroj: TIS MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...