Otevření nového parku potěšilo nejen obyvatele Sadové

Brno, 7. listopadu 2022 - V poslední říjnový den se konalo slavnostní otevření projektu Park Sadová – nový park pro Brno. Velkou radost z oficiálního otevření projektu financovaného z participativního rozpočtu Dáme na vás mají nejen obyvatelé Sadové, ale i ti ze sousední městské části Brno-sever, kteří sem často míří na procházky s dětmi.

nove hriste sadova brno mmb

Oficiální otevření parku se prodloužilo z důvodu odvolání jednoho z účastníků územního řízení. Nakonec se však park doplněný o mobiliář (lanové prolézačky, dřevěnou dětskou rozhlednu, pískoviště, lavičky i ostatní vybavení) podařilo povolit, a otevřít tak nevyužitý pozemek široké veřejnosti. Velkou výhodou nového parku je i zachování značné části vzrostlé zeleně, která poskytuje příjemný stín a současně je citlivě doplněna o novou výsadbu. Radost návštěvníkům určitě udělají i veselé ilustrace na oplocení a krásný trvalkový záhon u vstupu.

„Jsem rád, že i přes složitý schvalovací proces, kdy muselo město čelit opakovaným odvoláním, je projekt zdárně dokončen a vytvořili jsme pro obyvatele Sadové zelený kout, který jim nabídne krásný prostor pro relaxaci i dětské hry,“ uvedl Filip Chvátal, radní pro participaci.

Navrhovatelka Martina Blahová si přála vytvořit na Sadové místo, kde bude možnost společně sportovat, děti se vyřádí v parku, který může sloužit i pro uspořádání pikniku s přáteli. Její projekt získal 1672 hlasů a umístil se na 9. místě ve druhém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Celkové náklady na realizaci činily 3 147 681 Kč.

„Potěšilo mě, že se park podařilo konečně dokončit i legislativně, protože délka stavebního řízení mě nemile překvapila. Nakonec však převládla radost nad otevřením parku, na který už na Sadové netrpělivě čekají malí i velcí,“ sdělila navrhovatelka Martina Blahová.

Zdroj a foto: TIS MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...