Otevření nového parku potěšilo nejen obyvatele Sadové

Brno, 7. listopadu 2022 - V poslední říjnový den se konalo slavnostní otevření projektu Park Sadová – nový park pro Brno. Velkou radost z oficiálního otevření projektu financovaného z participativního rozpočtu Dáme na vás mají nejen obyvatelé Sadové, ale i ti ze sousední městské části Brno-sever, kteří sem často míří na procházky s dětmi.

nove hriste sadova brno mmb

Oficiální otevření parku se prodloužilo z důvodu odvolání jednoho z účastníků územního řízení. Nakonec se však park doplněný o mobiliář (lanové prolézačky, dřevěnou dětskou rozhlednu, pískoviště, lavičky i ostatní vybavení) podařilo povolit, a otevřít tak nevyužitý pozemek široké veřejnosti. Velkou výhodou nového parku je i zachování značné části vzrostlé zeleně, která poskytuje příjemný stín a současně je citlivě doplněna o novou výsadbu. Radost návštěvníkům určitě udělají i veselé ilustrace na oplocení a krásný trvalkový záhon u vstupu.

„Jsem rád, že i přes složitý schvalovací proces, kdy muselo město čelit opakovaným odvoláním, je projekt zdárně dokončen a vytvořili jsme pro obyvatele Sadové zelený kout, který jim nabídne krásný prostor pro relaxaci i dětské hry,“ uvedl Filip Chvátal, radní pro participaci.

Navrhovatelka Martina Blahová si přála vytvořit na Sadové místo, kde bude možnost společně sportovat, děti se vyřádí v parku, který může sloužit i pro uspořádání pikniku s přáteli. Její projekt získal 1672 hlasů a umístil se na 9. místě ve druhém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Celkové náklady na realizaci činily 3 147 681 Kč.

„Potěšilo mě, že se park podařilo konečně dokončit i legislativně, protože délka stavebního řízení mě nemile překvapila. Nakonec však převládla radost nad otevřením parku, na který už na Sadové netrpělivě čekají malí i velcí,“ sdělila navrhovatelka Martina Blahová.

Zdroj a foto: TIS MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...