Na stavbě tramvajové trati na Kamechy bude město spolupracovat s dopravním podnikem

Brno, 25. října 2022 - V rámci přípravy projektu prodloužení tramvajové trati na Kamechy udělila Rada města Brna v působnosti valné hromady společnosti Dopravní podnik města Brna pokyn k dalším nezbytným úkonům. „Prodloužení tramvajové trati ze stávající konečné ve stanici Ečerova až na sídliště Kamechy výrazně pomůže jeho obyvatelům. Projektová příprava pro územní řízení je v gesci magistrátního odboru investic, další postup už bude řešen i z úrovně dopravního podniku. Ten s městem uzavře smlouvu o spolupráci, bude moci požádat o dotaci z Operačního programu Doprava 3 a také zajistí výběrové řízení na zhotovitele a povede projekt až k samotné realizaci,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

tramvajova zastavka

Nová, 1500 metrů dlouhá tramvajová trať začne v oblasti stávající tramvajové smyčky Ečerova, dále bude vedena v zářezu podél ulice Vejrostova, kde v místě ulice Teyschlova přejde do raženého tunelu. Následně vyústí v proluce ulic Přírodní a Listnatá. Součástí projektu je vybudování tří nových zastávek (Ruda, Říčanská, smyčka Kamechy).

Po vydání výše zmíněného pokynu bude nutné provést následující kroky: uzavřít smlouvu mezi městem Brnem a Dopravním podnikem města Brna, zajistit projekt a realizaci podrobného geotechnického průzkumu, provést archeologický průzkum, zajistit majetkoprávní přípravu, správce stavby a administraci zakázky.

Zdroj: TIS MMB


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...