Nové dětské hřiště v Bohunicích nabízí trampolíny i kuličkové dráhy

Brno, 25. července 2022 – Dětská hřiště jsou ve městech ve městech jedny z nejvytíženějších míst, často proto dochází k opotřebení herních prvků a nutnosti jejich modernizace. Dětská hřiště opravují postupně například v městské části Brno-Bohunice. Staré dřevěné hřiště na Uzbecké nyní nahradila moderní hrací plocha.

detske hriste bohunice

„V Bohunicích jsme se vydali cestou komplexní rekonstrukce stávajících dřevěných dětských hřišť, která nám pomalu dosluhují. Po loňské povedené obnově hřiště na Souhradech, které má nově tvar letadla, jsme chtěli i zde vytvořit herní komplex, který u nás v Bohunicích nemáme a odpovídá moderním požadavkům současných dětí. Celkové architektonické pojetí oživuje a celkové zkvalitňuje stávající veřejný prostor bytového vnitrobloku. Vzhledem k relativně nedávné rekonstrukci okolní asfaltové zpevněné plochy, vycházela kompozice tvarového řešení dětského hřiště a souvisejících úprav v maximální míře z původního rozvržení. Stávající dřevěné hřiště bylo na hranici své životnosti a obnova byla nutností,“ uvedl starosta městské části Antonín Crha

Dětská hřiště spravují zpravidla městské části, město Brno však jejich opravy podporuje.

„Velice mě těší, že se nám daří revitalizovat vnitrobloky na sídlištích a vytvářet tu i moderní dětská hřiště. Rodiče si mohou na chvíli oddechnout v novém příjemném a klidném prostředí a děti budou mít místo, kde si budou moct bezpečně hrát. Mnoho rodičů si přálo, aby hřiště pro děti byly více originální a myslím, že právě hřiště na Uzbecké jejich požadavky splňuje. Přibyla totiž spousta originálních prvků, nechybí trampolíny zapuštěné do země, tunely, lezecké prvky, houpačky, kuličkové dráhy nebo pískoviště. Na projekt a výstavbu jsme poskytli jako město dotaci a rádi v Brně podpoříme více takových hřišť,“ dodal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Nové hřiště bylo vymodelováno pomocí 3D technologie s povrchem na bázi EPDM. Kromě herních prvků hřiště doplňuje i mobiliář v podobě laviček, stojanů na kolo a odpadkových košů V celém objektu převažuje kombinace žluté a tmavě zelené barvy s akcentem lokálně užité tmavě červené barvy. Celková cena nového hřiště činí 7 221 615,15 Kč včetně DPH. Město Brno finančně podpořilo rekonstrukci částkou 6 500 000 Kč.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...