Na mostech a zábradlích v Brně zmizí stovka reklamních poutačů

Brno, 2. srpna 2021 – V Brně bude méně vizuálního smogu. Rada města Brna totiž na svém zasedání odhlasovala vypovězení všech nájemních smluv, které byly v působnosti Odboru dopravy. Typicky se jednalo o pronajímání městského majetku pro reklamní účely. Zhruba na stovce míst tak budou reklamní bannery a upoutávky odstraněny.

brno z petrova

„Chceme v Brně omezovat vizuální smog, proto jsme se rozhodli pro razantní řešení. Brno má nyní 96 aktivních smluv, skrze které je pronajímán městský majetek pro reklamní účely. Často se jedná o plochy kolem dopravní infrastruktury, jako jsou mosty nebo zábradlí kolem komunikací. Všechny tyto smlouvy vypovíme. Nechceme nadále přispívat k vizuálnímu smogu. Chceme, aby prostředí, ve kterém se Brňané pohybují, bylo příjemné a nemuseli v něm čelit agresivním reklamám na každém rohu,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Odbor dopravy byl pověřen vypovídat smlouvy bezodkladně. Ihned po vypovězení smluv, tak bude možné začít odstraňovat konkrétní reklamy.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...