Brno pošle do Německa milion korun jako pomoc po ničivých záplavách

Brno, 27. července 2021 - Zničená infrastruktura pro dopravu, neobyvatelné domy, nedostatek pitné vody. Takový je obrázek řady obcí v západním Německu, které před několika dny postihla velká voda. Brněnští radní doporučili zastupitelům schválit dar Německu ve výši 1 milion korun a podpořit tak záchranné i odklízecí práce a následnou obnovu území.

penize czk petitisicovky

„Je to sotva pár dní, co jsme byli svědky neuvěřitelného vzepětí solidarity a lidské soudržnosti tady na jižní Moravě. Považuji za naši morální a lidskou povinnost vyjádřit nyní stejnou sounáležitost s jiným regionem stiženým živelní pohromou. Peníze sice nevrátí životy těm, kterým je voda vzala, ale pomohou alespoň ostatním rychleji se znovu postavit na nohy,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Rozsah katastrofy je naprosto neuvěřitelný a otřesný. Proto cítíme povinnost pomoci i v tomto případě. Kam přesně peníze z Brna poputují, je momentálně předmětem jednání. Na úrovni radních se tím budeme znovu zabývat příští týden a konečné slovo budou mít samozřejmě zastupitelé,“ doplnil 3. náměstek primátorky Jiří Oliva.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...