Brno investuje téměř tři milióny na čištění fasád od graffiti

Brno, 9. července 2013 - Domy ve více než sedmdesáti brněnských ulicích změní svou tvář k lepšímu. Brněnští radní totiž na konci června schválili investici ve výši 2,8 miliónu korun, díky které budou očištěny posprejované fasády.

grafitti-brno-cisteni

„Vzhledem k novému zákonu o rozpočtovém určení daní, kvůli kterému přišlo město Brno na daňových výnosech o 200 miliónů korun ročně s tím, že ze státního rozpočtu už také nedostává 48 miliónů korun jako příspěvek na žáka, je částka na odstranění graffiti ve srovnání s minulými roky o polovinu nižší,“ upozornil mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára s tím, že sprejerských výtvorů se zbaví například ulice Údolní, Pekařská, Gorkého, Táborská, Kounicova či Štefánikova.

Pro odstranění grafitti budou použity vhodné techniky jako obnovení původního nátěru fasády, chemické čištění či renovace poničených kovových a dřevěných materiálů.

Zdroj: MMB


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...