Projekt CEITEC Science Park dostal zelenou

Brno, 14. září 2012 - Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 13. září vzala na vědomí rozhodnutí o poskytnutí dotace na projekt „CEITEC Science Park“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace, který bude v následujících letech realizován v celkové výši uznatelných nákladů 383,5 milionu korun.

 

10-ceitec-01

Jihomoravský kraj obdržel rozhodnutí Ministerstva průmyslu a obchodu ČR po schválení dotace v závěru srpna 2012. Absolutní částka dotace ze strukturálních fondů může činit maximálně 287,7 milionu korun.

Cílem projektu CEITEC Science Park je vybudování podpůrné podnikatelské infrastruktury – vědeckotechnického parku a inkubátoru. „Projekt je zacílen zejména na začínající firmy, menší etablované technologické firmy, rozvojové, inovační projekty větších firem a zahraniční investory zaměřené na oblast pokročilých nano a mikrotechnologií, nových materiálů a komunikačních a řídících technologií,“ řekl hejtman Michal Hašek.

 

Zdroj: JMK, vizualizace: archiv


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...