Projekt CEITEC Science Park dostal zelenou

Brno, 14. září 2012 - Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 13. září vzala na vědomí rozhodnutí o poskytnutí dotace na projekt „CEITEC Science Park“ v rámci Operačního programu Podnikání a inovace, který bude v následujících letech realizován v celkové výši uznatelných nákladů 383,5 milionu korun.

 

10-ceitec-01

Jihomoravský kraj obdržel rozhodnutí Ministerstva průmyslu a obchodu ČR po schválení dotace v závěru srpna 2012. Absolutní částka dotace ze strukturálních fondů může činit maximálně 287,7 milionu korun.

Cílem projektu CEITEC Science Park je vybudování podpůrné podnikatelské infrastruktury – vědeckotechnického parku a inkubátoru. „Projekt je zacílen zejména na začínající firmy, menší etablované technologické firmy, rozvojové, inovační projekty větších firem a zahraniční investory zaměřené na oblast pokročilých nano a mikrotechnologií, nových materiálů a komunikačních a řídících technologií,“ řekl hejtman Michal Hašek.

 

Zdroj: JMK, vizualizace: archiv


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...