Medlánky podezřelé z manipulace zakázek, nahrávka je důkaz

Brno, 15. února 2011 - Nahrávka, na které místostarosta městské části Medlánky Tomáš Slanina (ČSSD) mluví o manipulaci s veřejnými zakázkami města, vyvolala mezi vedením Brna a částí Medlánky velký rozpor. Informoval o tom brněnský deník Rovnost.

 

Penze-7

Nahrávku pořídil začátkem února opoziční medlánecký zastupitel Michal Marek. Na záznamu se mluví o zpracování projektové dokumentace na nástavbu pro medláneckou základní školu, na kterou chtěla dát radnice okolo 200 tisíc korun. "Prosadili jsme, aby bylo výběrové řízení otevřené, byť si to koalice nepřála," uvedl Marek s tím, že díky tomu se do konkurzu přihlásila firma, která nabízela práce za polovinu peněz.

Místostarosta Slanina se proto sešel s Markem, aby s ním situaci probral. A právě tento rozhovor si Marek nahrál. V nahrávce Slanina přesvědčuje Marka, aby levná firma z výběrového řízení odstoupila.

"Šéf investic tlačí na to, aby to byla nějaká firma. To mají rozebraný nahoře, takže s tím nic neuděláme," tvrdí na záznamu Slanina s tím, že pokud se nástavba neuskuteční podle zadání magistrátu, je možné, že radnice nedá ani korunu. "Budou to vyhozený prachy," uvedl Slanina.

Náměstek primátora Brna Robert Kotzian, který zodpovídá za investice města a na jehož rozhodování Slanina v nahrávce poukazuje, vše předal policii.

 

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...