Pět nových tramvají pro Brno

Brno, 3. února 2011 - Počátkem února vyjede do brněnských ulic pět nových tramvají za 300 milionů korun. Dopravní podnik města Brna je zakoupil od plzeňské Škodovky na základě smlouvy, podle které bude do Brna v letech 2007 až 2011 dodáno dvacet tramvají typu 13T. Na jaře tohoto roku vyrazí do ulic zbývající pětice tramvají. To už jich ale po Brně bude jezdit celkem 29. Dalších devět vozů bylo financováno pomocí Regionálního operačního programu z evropských fondů.

tram

Na základě požadavků cestujících se už ale nebude v nové Škodě 13T sedět v široké řadě naproti sobě jako v předchozím typu vozu, ale za sebou. Kromě většího komfortu se tak získá i dvanáct míst na stání navíc.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...