Ochutnejte speciality z kuchyně rodu Dietrichsteinů na gurmánském festivalu v Mikulově!

Brno, 31. května 2017 - Již poosmé se bude první červnový víkend ve dnech 2.–4. 6. konat Mikulov Gourmet festival. Podávaná jídla budou opět vycházet z kuchyně rodu Dietrichsteinů a letos organizátoři čerpají z období Ferdinanda Josefa – 2. knížete z Dietrichsteina (1636–1698), moravského zemského hejtmana a nejvyššího hofmistra císaře Leopolda I.

gurman mikulov

„Tentokrát navštívil Mikulov polský král Jan III. Sobieski, slavný zachránce Evropy, jenž 12. září 1683 u Vídně na hlavu porazil armádu sultána Mehmeda IV., vedenou osmanským generálem a velkovezírem Karou Mustafou,“ řekl k myšlence letošního ročníku prezident festivalu Petr Marcinčák.

Jan III. Sobieski, Turky zvaný Lev z Lechistánu, byl velký korunní hejtman a vrchní velitel vojsk Republiky obou národů a polský král. Je považován za posledního z velkých polských králů a jednoho z největších turkobijců. Letošní festivalové gurmánské menu tak bude připomínkou návštěvy polského krále.

Do Mikulova opět přijedou kuchaři z národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů České republiky. Kapitán týmu Jan Horký, Radek David, Martin Svatek, Miroslav Husák, Jaroslav Kozdělka, Petr Vlásek a Patrik Bečvář.

Festivalová menu se budou podávat v restauracích – Restaurant hotelu Maroli***, Restaurant ve Vinařství Mikulov, Restaurant Sojka a spol., Restaurant Marcela Ihnačáka v Boutique Hotelu Tanzberg, Restaurant hotelu Galant****, Restaurant před zámeckým sklepem, Restaurant v sale terreně na zámku.

Pokrmy v jednotlivých restauracích budou snoubeny s víny vinařství Víno Marcinčák a Vinařství Volařík Mikulov. Více informací naleznete na mgfest.cz.

Jitka Sobotková


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...