Letní Festival otevřených sklepů chystá novinky

Brno, 24. června 2011 – Letní díl třetího ročníku Festivalu otevřených sklepů, který za podpory Vinařského fondu organizuje Nadace Partnerství, se poslední víkend v červenci odehraje ve Velkých Pavlovicích a v dalších vinařských obcích regionu Modré hory. Pětatřicet vinařů zde ve svých sklepech představí to nejlepší ze své produkce a na návštěvníky čeká kromě volné degustace více jak tří set vzorků. Organizátoři zvou především na novinku programu – Festivalovou  degustační akademii.

 

Sudy

„Už když jsme před třemi lety s festivalem začínali, dali jsme si za cíl nabídnout našim návštěvníkům nejenom zábavu a netradiční zážitky ze sklepů, ale i možnost dozvědět se o vínu a jeho výrobě něco víc,“ říká Juraj Flamik, ředitel Festivalu otevřených sklepů. Novinkou doprovodného programu je tak tentokrát takzvaná Festivalová degustační akademie. „Pro návštěvníky jsme do doprovodného programu zařadili několik zábavně-naučných pořadů, které je zasvětí do tajů výroby a pěstování vína.“ Každý absolvovaný pořad v rámci Festivalové degustační akademie znamená jedno razítko do degustačního archu, čtyři razítka v archu pak návštěvníka opravňují k získání pamětního certifikátu o absolvování akademie.
Mezi pořady, ze kterých budou moci návštěvníci vybírat, je hned několik řízených degustací. „Za doprovodu odborníka budou návštěvníci degustovat například červená vína ve vinařství PATRIA Kobylí, v Archivu Krále vín bude známý propagátor snoubení vín a pokrmů Branko Černý provázet degustací osmi vzorků medailových vín z celé jižní Moravy, ke kterým nabídne speciálně připravené kanapky,“ vysvětluje Juraj Flamik. Degustovat se ale nebudou pouze vína, ale také například francouzské klobásky z regionu Auvergne nebo sýry Gran Moravia.
Tradiční součástí programu je také pořad Ženy a víno, tentokrát na téma Kouzlo růžového vína. „Návštěvnice, ale i návštěvníky, seznámíme s tím, z čeho a jak se růžové víno vyrábí, zde jde o módní trend a v čem spočívá kouzlo jeho barvy a chuti,“ říká tisková mluvčí spolu Bakchantky, který pořad připravuje. Gastronomickou specialitou pořadu bude „růžový koktajl“, stejně jako tipy na recepty z Kuchařky moravských vinařek.
Festival otevřených sklepů se uskuteční 30. a 31. července ve Velkých Pavlovicích, Bořeticích, Kobylí, Vrbici a Němčičkách a sklepy otevře 35 vinařů. Vstupenky jsou v předprodeji na stránkách www.otevrenesklepy.cz nebo v síti Ticketstream za 790 Kč. Na místě pak budou v prodeji na registračním místě v sokolovně ve Velkých Pavlovicích.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...