Letní Festival otevřených sklepů chystá novinky

Brno, 24. června 2011 – Letní díl třetího ročníku Festivalu otevřených sklepů, který za podpory Vinařského fondu organizuje Nadace Partnerství, se poslední víkend v červenci odehraje ve Velkých Pavlovicích a v dalších vinařských obcích regionu Modré hory. Pětatřicet vinařů zde ve svých sklepech představí to nejlepší ze své produkce a na návštěvníky čeká kromě volné degustace více jak tří set vzorků. Organizátoři zvou především na novinku programu – Festivalovou  degustační akademii.

 

Sudy

„Už když jsme před třemi lety s festivalem začínali, dali jsme si za cíl nabídnout našim návštěvníkům nejenom zábavu a netradiční zážitky ze sklepů, ale i možnost dozvědět se o vínu a jeho výrobě něco víc,“ říká Juraj Flamik, ředitel Festivalu otevřených sklepů. Novinkou doprovodného programu je tak tentokrát takzvaná Festivalová degustační akademie. „Pro návštěvníky jsme do doprovodného programu zařadili několik zábavně-naučných pořadů, které je zasvětí do tajů výroby a pěstování vína.“ Každý absolvovaný pořad v rámci Festivalové degustační akademie znamená jedno razítko do degustačního archu, čtyři razítka v archu pak návštěvníka opravňují k získání pamětního certifikátu o absolvování akademie.
Mezi pořady, ze kterých budou moci návštěvníci vybírat, je hned několik řízených degustací. „Za doprovodu odborníka budou návštěvníci degustovat například červená vína ve vinařství PATRIA Kobylí, v Archivu Krále vín bude známý propagátor snoubení vín a pokrmů Branko Černý provázet degustací osmi vzorků medailových vín z celé jižní Moravy, ke kterým nabídne speciálně připravené kanapky,“ vysvětluje Juraj Flamik. Degustovat se ale nebudou pouze vína, ale také například francouzské klobásky z regionu Auvergne nebo sýry Gran Moravia.
Tradiční součástí programu je také pořad Ženy a víno, tentokrát na téma Kouzlo růžového vína. „Návštěvnice, ale i návštěvníky, seznámíme s tím, z čeho a jak se růžové víno vyrábí, zde jde o módní trend a v čem spočívá kouzlo jeho barvy a chuti,“ říká tisková mluvčí spolu Bakchantky, který pořad připravuje. Gastronomickou specialitou pořadu bude „růžový koktajl“, stejně jako tipy na recepty z Kuchařky moravských vinařek.
Festival otevřených sklepů se uskuteční 30. a 31. července ve Velkých Pavlovicích, Bořeticích, Kobylí, Vrbici a Němčičkách a sklepy otevře 35 vinařů. Vstupenky jsou v předprodeji na stránkách www.otevrenesklepy.cz nebo v síti Ticketstream za 790 Kč. Na místě pak budou v prodeji na registračním místě v sokolovně ve Velkých Pavlovicích.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...