V Králově Poli vznikla plocha na legální graffiti

Brno, 16. května 2022 - Šeď a beton dopravních staveb může být skličující, proto opěrné zdi mostu a dva podchody na Křižíkově v Králově Poli budou zářit všemi barvami. Brněnští radní dohodu o přenechání těchto volných ploch ke tvorbě legálního graffiti.

graffiti ilustracni

Plocha opěrných zdí mostu na Křižíkově a dva podchody pod ním budou bezúplatně přenechány k užívání protistraně, která měla dohodu o užívání již s původním majitelem nemovitosti Ředitelstvím silnic a dálnic ČR. „Graffiti již dávno nemusí být vnímáno jako vandalismus, ale naopak patří mezi svébytné druhy umění. Jen mu musíme vytvořit náležité podmínky pro vznik. K těm patří legální plochy, na nichž autoři tvoří. Taková právě vznikne na Křižíkově,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Budoucí uživatel bude odpovídat za používání vhodných barev a případnou škodu, která by vznikla využitím nevhodných druhů. Barvy či spreje rovněž nesmí narušovat strukturu zdí. „Graffiti také nebudou obsahovat vulgarismy, propagovat politická hnutí ani sloužit jako reklama. S těmito podmínkami tyto stěny předáváme k využívání brněnské graffiti scéně. Obrazy jistě rozzáří své okolí a zpříjemní cestu chodcům v této lokalitě. Smlouva bude uzavřena na tři roky,“ doplnila Markéta Vaňková.

Zdroj: Tiskové středisko MMB


upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Červen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  3  4  5
  6  7101112
1314151719
2021222324
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události