Hrady.cz

V Brně oslaví Midsommar, jeden z nejdůležitějších švédských svátků

midsomar avion 2018Brno, 20. června 2018 – Ochutnávka švédských specialit, hity skupiny ABBA nebo přednášky o poslední evropské divočině připomínající Aljašku. Právě tak bude vypadat víkend 23.–24. června v AVION Shopping Parku Brno, který bude patřit oslavě letního slunovratu – Midsommar. Tento svátek je pro Seveřany jedním z nejdůležitějších.

„V období kolem Vánoc zavládne na severu Švédska polární noc a až měsíc je téměř úplná tma. Proto jsou svátky spojené se sluncem tak populární, ze světla mají obyvatelé severu velkou radost,“ vysvětlila důležitost svátku Helena Křenková, která bude mít o víkendu v obchodním centru čtyři přednášky o cestování po této severské zemi.

Vyprávět bude o švédském Laponsku, během dopoledních přednášek představí národní park Sarek. „Ten je symbolem evropské divočiny a rovněž posledním místem bez jakýchkoli stop lidské činnosti díky režimu ochrany přírody. Sarekem nevedou žádné cesty, potoky a řeky je třeba přebrodit. Charakterem krajiny připomíná spíše Aljašku, podle toho se mu i přezdívá,“ vysvětlila Křenková.

Zájemcům také představí nejsevernější švédské město Kiruna. „Ve městě je největší podzemní železnorudný důl světa, kvůli kterému se nyní část města stěhuje. V rámci odpoledních přednášek, které budou věnovány zimě a radovánkám s ní spojenými, se zastavíme i v nejstarším a největším ledovém hotelu v nedalekém Jukkasjärvi,“ dodala Křenková.

Kromě cestovatelských přednášek si lidé mohou poslechnout hity slavné hudební skupiny v podání ABBA STARS. „Přichystali jsme i vystoupení švédského sboru SIST a taneční workshop se skupinou Artefact. Doprovodný program dále nabídne pletení květinových věnečků nebo zábavné vaření – přípravu palačinek s jahodami,“ popsala další program marketingová manažerka AVIONu Brno Kateřina Kafoňková.

Vedle jahod s vanilkovou šlehačkou návštěvníci ochutnají i švédské speciality. „V nabídce budou například mini košíčky Krustader se speciálními náplněmi jako jsou garnáti, sledi, paštiky nebo měkký sýr,“ vyjmenovala Kafoňková. Ochutnávky budou zdarma v rámci programu.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Červenec 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
161718192022
23242526272829
3031     
Nejbližší akce
02.08. Zahradní slavnost u cimbálu..
15.08. Obrana města Brna za třicetileté v..
07.09. Výstava kaktusů a sukulentů..
05.10. Noc vědců v botanické zahradě..
07.10. Dobrá karma, bleší trhy, 6. brněns..
18.10. Výstava citrusů a jiných užitkovýc..
09.11. Výstava exotického ptactva, morčat..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)
Grand Prix Austerlitz 2018