Hrad Veveří bude hostit velkolepé slavnosti uzeného a vína

Brno, 26. února 2018 - Hrad Veveří provoní první březnový víkend Slavnosti moravského uzeného a vína. Gastronomický festival se v Brně koná již pošesté a kromě uzených dobrot či pravé moravské zabíjačky nebude na akci chybět ani skvělé moravské víno, řemeslný trh a bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

slavnosti uzeneho masa hrad veveri 2018

Dobré jídlo, pití, muzika, hry a zábava. Tak by se jednoduše daly popsat dva víkendové dny 3. a 4. března na nádvořích hradu Veveří. Návštěvníci budou moci na festivalu nejen ochutnat a nakoupit spousty regionálních masitých dobrot, ale také vyzkoušet ta nejlepší moravská vína od patnácti místních vinařů.

„Po oba dva dny bude na historicky největších Slavnostech moravského uzeného a vína probíhat tradiční soutěž o titul Krále moravských uzenářů,“ upozorňuje Pavel Pichler, organizátor akce. Vítěze vyberou návštěvníci svými hlasy na základě soutěžní degustace uzenin od osmi soutěžících – vybraných moravských uzenářů, kteří zpracovávají své produkty podle tradičních rodinných receptur.

Tradiční moravskou zabijačku ukáže přímo na místě mistr řezník, který bude vařit i ovarovou polévku. Tu dostane každý návštěvník se vstupenkou k zahřátí zdarma.

Proti špatnému počasí bude na místě připraven velkokapacitní vytápěný stan s cimbálovou muzikou a desítkami druhů nejlepších moravských vín. V neděli ve stanu přibude takés peciální zóna pro milovníky jídla Fine Food a proběhne degustace vybraných vín s místním someliérem.

„Pro hladové rodiče jsme připravili ‚odkládárnu‘ dětí neboli dětský svět,“ doplňuje s úsměvem Pichler a dodává: „Děti se mohou těšit na různorodé soutěže, zábavné hry nebo výpravné divadlo.“ Spoustu legrace si užijí ale také dospělí. Pro nedělní návštěvníky se na hradbách hradu Veveří objeví vzácný strom „klobásovník“ připravený na sklizeň. Nadšencům, kteří rádi zkouší nové věci, se zalíbí řemeslná dílna, kde si vyzkouší vlastnoruční výrobu klobásek pod dohledem těch nejzkušenějších. Nevšední zážitky mohou návštěvníci zdokumentovat v samoobslužném fotokoutku a tištěnou vzpomínku si s sebou odnést domů na památku.

Vstupenka na akci stojí 130 Kč, pro děti do 120 cm výšky, studenty s průkazem ISIC a seniory pak 100 Kč. Vstupné zahrnuje: vstup do hradu Veveří a na hradby, soutěžní ochutnávku uzeného od osmi uzenářů, čerstvou ovarovou polévku, ochutnávku teplého uzeného z udírny, minikuchařku, účast na řeznickém workshopu, zábavný program, slevové karty, možnost výher v anketě, použití zábavného fotokoutku a sklizeň stromu klobásovníku (pouze v neděli).


Související články: