Náměstí Svobody v Brně ožije v rytmu srdce

v rytmu srdce 1619Brno, 15. května 2016 – Češi stále podceňují důležitost primární prevence a nezajímají se o svou hladinu cholesterolu v krvi. Jak vyplývá z březnového průzkumu agentury STEM/MARK, téměř polovina populace České republiky (42 %) svůj cholesterol vůbec nesleduje. Z tohoto důvodu si budou moci zájemci v úterý 17. května na náměstí Svobody v Brně nechat zdarma změřit hladinu cholesterolu a krevní tlak. V rámci akce s názvem V rytmu srdce si také mohou nechat poradit od předních odborníků v oblasti kardiologie. Zdravotnické stánky budou veřejnosti otevřeny od 11 do 16 hodin.

Na náměstí Svobody budou na zájemce čekat měřící stanoviště s lékaři a dalším zdravotnickým personálem. Odborníci lidem zdarma změří hladinu cholesterolu v krvi, krevní tlak či EKG a výsledky na místě okomentují a navrhnou vhodná řešení. Zároveň přítomným poradí ohledně prevence kardiovaskulárních onemocnění. Pro zájemce bude připraveno také interaktivní stanoviště, kde se budou moci naučit, jak se správně provádí resuscitace.

„V našem zájmu je, aby se lidé o své zdraví začali dlouhodobě zajímat. Proto je velmi důležité, aby měli všechny základní informace. Doufáme, že akce přiláká dostatek lidí, kteří si nechají změřit krevní tlak či cholesterol a kteří si zároveň nechají od odborníků poradit,“ doplňuje prof. MUDr. Věra Adámková, CSc. Preventivní měření organizuje pracovní skupina České kardiologické společnosti Kardio 35 ve spolupráci s lékaři a zdravotními sestrami z Kliniky kardiologie Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) v rámci XXIV. výročního sjezdu České kardiologické společnosti.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN