Zelené balónky nad Brnem připomněly výročí genetika Mendela

mendel BrnoBrno, 21. července 2015 – Brňané si v pondělí 20. července připomněli 193. výročí narození zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela. A protože rok 2015 je zároveň rokem, kdy uběhlo 150 let od zveřejnění jeho objevů, slavilo se ve velkém.

Metr vysoká zelená písmena našli Brňané hned na třech náměstích. Na Malinovského náměstí to bylo jméno JOHANN, na náměstí Svobody GREGOR a na Mendlově náměstí MENDEL. V pět hodin odpoledne také vyletělo nad náměstí Svobody přesně 343 balónků. Byly zelené, tak aby připomínaly hrášky, se kterými Mendel dělal pokusy. Počet balónků vyšel ze součtu dvou významných výročí, která si letos připomínáme, tedy 150 let od založení genetiky a 193 let od narození Mendela.

Mendlovo muzeum Masarykovy univerzity a Turistické informační centrum města Brna pak na pondělní večer připravili akci Mendelův odkaz. Fantastický multimediální zážitek s videomappingovou projekcí na stěně Augustiniánského opatství na Starém Brně, kde Mendel uskutečnil své výzkumy. Program začíná v 19 hodin, projekce začne ve 22.30 hodin.balonky nad brnem vyroci j g mendel

Foto: TICmB – Michal Růžička


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN