Vánoce na Zelňáku budou tentokrát v ladovském stylu

Brno, 21. listopadu 2011 - Vánoce na Zelném rynku letos prostoupí tradiční prvorepubliková atmosféra inspirující se dílem Josefa Lady. Na děti čekají atrakce v podobě Polárního expresu či Ladovy chaloupky. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program včetně prohlídek labyrintu pod Zelným trhem nebo Mincmistrovského sklepa. Zahájení trhů se koná 25. listopadu od 18 hodin.

„Hlavním motivem letošních Vánoc na Zelňáku jsou kresby Josefa Lady, přizpůsobili jsme jim dekorace, webové stránky i doprovodný program,“ uvedla organizátorka Eva Skácelová ze společnosti PromoPlanet, která má trhy na starosti. „Chceme dát Vánocům tradiční, hravý ráz staročeského stylu,“ dodává.

Posíleny jsou letos lákadla pro děti. Kromě tradičního kolotoče na ně čeká zimní vlak či typické ladovské postavy v životní velikosti. „Polární expres, jak jsme nazvali vláček, nebude možné na rynku přehlédnout. Kromě něj je pro děti i dospělé připravena Ladova chaloupka, v jejíchž oknech se mohou vyfotit,“ vysvětluje Skácelová. Každý den v 17 hodin mohou také zhlédnout večerníček plný ladovských pohádek či babiččina vyprávění.

Náměstí dominují řemeslníci se sklem, keramikou, dřevěnými či kožešinovými výrobky, nechybí ale ani oblíbené stánky s nápoji a dobrotami. „Líbí se nám příjemné prostředí Zelňáku. Proto se snažíme přispět k atmosféře například tím, že nabízíme ve svých míchaných nápojích absinth, což je původně typické, prvorepublikové koktejlové pití,“ říká Jan Vlachynský, provozovatel dvou Zimních barů TurbomošT a kavárny, které budou součástí Vánoc na Zelňáku již potřetí.

Na návštěvníky trhů čeká tradiční vánoční strom, betlém na pódiu, představení zapomenutých lidových zvyků či možnost koupit si živého kapra. V programu jsou připraveni hudebníci s jarmarečními písněmi i rytmickým swingem, ohňové show, soutěže, divadelní a kejklířská vystoupení. „Cílem je vytvořit pohodu a radostné, pohádkové Vánoce,“ shrnuje Skácelová. „Stánky si vlastnoručně vyzdobujeme, aby co nejvíce dýchaly přátelskou sváteční atmosférou. Připraveny máme i originální keramické hrnečky, které si mohou lidé odnést domů,“ doplňuje Vlachynský.

Novinkou letošního adventu v centru Brna je i možnost navštívit Labyrint pod Zelným trhem a Mincmistrovský sklep na Dominikánském náměstí. V podzemí Zelňáku se bude navíc každý pátek a sobotu pořádat vánoční trh. Celé brněnské podzemí zároveň prodlouží svou otevírací dobu.

ilustrační foto: turbomost.cz


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
131415161719
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce
18.07. VAJN & ŠAJN - pouliční festival ví..
08.08. VAJN & ŠAJN - pouliční festival ví..
29.08. VAJN & ŠAJN - pouliční festival ví..
22.09. Halina Pawlowská - Manál zralé žen..

Kalendář vinařských akcí

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina 300x250