Kvalita vody v Brněnské přehradě se zhoršila, přesto se dá koupat

koupani01-ok-horsi_kvalita_vodyBrno, 7. července 2011 (MEDIAFAX) - Kvalita vody se na Brněnské přehradě zhoršila, přesto je možné se ve vodě nadále koupat. Vyplývá to z webových stránek Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje (KHS JmK).

Podle měření na přelomu června a července se kvalita vody oproti měření z půlky června zhoršila. KHS JmK však nadále nevydala varování, že by se v Brněnské přehradě nedalo koupat.

Kvůli sinicím byla v minulých letech voda v přehradě koupání nebezpečná. Kvůli čištění nádrže je však letos poprvé možné se v ní koupat.

Zhoršenou jakost vody má podle posledního měření také koupaliště ve Vémyslicích. Voda se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi zůstává na rybníku Olšovci na Blanensku. V Olšovci byla dříve voda pro koupání nevhodná, výjimečně i nebezpečná.

Sinice mohou být toxické a zdraví nebezpečné. Produkují různé toxiny, které mohou mít například vliv na funkci jater, nervový systém nebo spouštějí alergie, ekzémy a jiné. Při krátkodobém kontaktu bakterie vyvolávají spíše alergické reakce, ale při polknutí ve vodě mohou poškodit zdraví.

Lenka Horáková

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)