Do mateřské školky uprostřed sídliště ve Starém Lískovci se zatoulal srnec

Brno, 21. dubna 2011 (MEDIAFAX) - Do areálu mateřské školy uprostřed rozlehlého sídliště v Brně-Starém Lískovci se zatoulal za bílého dne statný srnec. Vystresované zvíře, které přišlo do školky krátce po odchodu dětí, pak úspěšně odchytili do sítí myslivci, řekl ve čtvrtek mluvčí brněnských strážníků Zdeněk Novák.

srnec1_250

Pozorný Brňan, který zvíře uviděl ve středu odpoledne zmateně pobíhat po pozemku mateřinky, zalarmoval strážníky. Ti chtěli nejprve přivolat kolegy z odchytové služby, nakonec ale přijel ke školce tým mysliveckého sdružení z Bosonoh. "Pomocí sítě se snažili vystresované zvíře odchytit. To se jim nakonec po nějakém čase podařilo," řekl Novák s tím, že srnce pak myslivci vypustili do lesa.

Jiří Nováček

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...