Město slíbilo 200 nových míst v mateřských školách

Brno, 10. května 2011 - K letošnímu začátku školního roku přibude v Brně dvě stě míst v mateřských školách, v následujících měsících, tedy v průběhu školního roku 2011/2012, pak dojde k dalšímu navýšení míst o 150.  Největším problémem pro rodiče při získávání místa pro své děti je dle zkušenosti nerovnoměrná poptávka a nabídka v jednotlivých mateřských školách.

 

Skolka

"Některé školy registrují nadměrný zájem, existují však mateřské školky, které mají volné kapacity, ale zase nemusí být v místě bydliště rodičů," uvedl Pavel Žára, tiskový mluvčí Magistrátu města Brna.

Předpokládané počty
Předpokládaný počet  dětí nastoupivší k 1. 9. 2011 do prvních tříd ZŠ je 3 395 žáků. Předpokládaný počet dětí ke stejnému datu v brněnských mateřských školách je 10 580, před deseti lety to bylo 8 869 dětí.

Z výše uvedeného vyplývá, že současná kapacita mateřských škol nám zabezpečí děti šestileté, pětileté a čtyřleté a cca 50 % tříletých.

Vývoj posledních deset let
V průběhu deseti let se stavebními úpravami a zvyšováním počtu dětí na třídu mateřských škol navýšil v městě Brně počet míst pro předškolní vzdělávání o 1 511. Z toho za poslední dva roky bylo vytvořeno 605 nových míst přebudováním a rekonstrukcí stávajících kapacit a  dalších 244 míst vzniklo zvýšením počtu dětí na třídu.

 


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...