Čtyřicet medailí pro moravská vína ze soutěže MUNDUS VINI

Brno, 25. září 2023 – Začátkem září se ve světě opět předvedla moravská a česká vína, když zabodovala na letní části soutěže MUNDUS VINI v Německu. Z 33. ročníku jedné z nejpřísněji hodnocených světových vinařských soutěží si naši vinaři odvážejí krásných 26 zlatých a 14 stříbrných medailí. Účast vín z České republiky finančně podpořil Vinařský fond a organizačně zajistilo Národní vinařské centrum.

vino vinohrad jizni morava

Nejúspěšnějším moravským vínařstvím se na soutěži stalo B\V vinařství z moravských Ratíškovic, které se s 20 zlatými a 8 stříbrnými stalo letošním strůjcem naší prezentace v Německu. Jejich Chardonnay RESERVA 2018 bylo vyhlášeno nejlepším vínem z ČR a vinařství si celkově vysloužilo označení „Nejlepší producent ČR“.

„Oceněné Chardonnay je vyrobeno z hroznů vypěstovaných v našich 45 let starých vinicích v Ratíškovicích. Má žlutavou barvu, v jemné ovocné vůni vystupují žlutomasé broskve, doplněné tropickými tóny. Chuť je plná, harmonická, se svěží kyselinkou, dlouhá a komplexní, jelikož víno bylo školeno 12 měsíců na jemných kvasničných kalech ve velkém francouzském dubovém sudu. Je to elegantní velké víno vhodné ke zrání v láhvi,“ představuje nejlepší víno z ČR na soutěži Jiří Toman, enolog a sklepmistr B\V vinařství. Toto Chardonnay navázalo na svůj předešlý úspěch, kdy v letošním roce získalo již jednu z hlavních cen na soutěži Le Mondial des Vins Blancs Strasbourg ve Francii, kde bylo vyhlášeno nejlepším suchým vínem soutěže.

Zadařilo se také vinařstvím Habánské sklepy a Vinofol, se shodným ziskem 2 zlatých a jedné stříbrné medaile. Zlaté medaile si na soutěži připsala ještě vína z vinařství Vinice Hnanice a Víno Mikulov. Stříbrné pak navíc ještě Bohemia Sekt a Víno Masařík.

Na 140 vinařských mezinárodních odborníků se sjelo do německého Neustadt an der Weinstrasse, kde v rámci 33. ročníku soutěže MUNDUS VINI chutnalo a hodnotilo více než 4 tis. vín z 36 vinařských zemí světa. Oceněno bylo celkově 1 676 vín. Zlatou medaili v této celosvětové prestižní soutěži získá víno, které dosáhne minimálně 90 ze 100 bodů.

Zdroj: vinazmoravyvinazcech; foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...