Berlín přinesl zlaté medailové žně moravským a českým sektům!

Brno, 30. září 2022 - Letní edice 26. Berliner Wein Trophy 2022 přinesla zlatou medailovou žeň pro moravská a česká vína. Z této prestižní soutěže ze seriálu Zlaté ligy si odvážejí hned 29 zlatých medailí, z toho jednu dokonce velkou zlatou. Výraznou stopu pak zanechala zejména tuzemská šumivá vína. Soutěži dává garanci nejvyšší úrovně patronát OIV (Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno).

sekt sklenicka-lahev

Zlatý medailový úspěch se snesl na naše šumivá vína, která získala hned 10 zlatých medailí. Sedm medailí je pro největšího tuzemského výrobce Bohemia Sekt za Sekt Prestige 36 brut, dvě pro mladé vinařství Obelisk z Valtic za šumivá cuvée Pinot & Chardonnay a Cuvée Riesling a jedna pro Vinselekt Michlovský za Crémagne Blanc de Noir 2010.

„Takový počet medailí pro šumivá vína není na velkých světových soutěžích zrovna obvyklý, protože výrobci tato vína posílají do soutěžních klání jen zřídka. Německý trh se ale řadí mezi největší konzumenty těchto noblesních nápojů, což mohlo být dobrou pobídkou a úspěch se také dostavil,“ okomentoval výsledek Luboš Bárta, šéfredaktor časopisu SOMMELIER, který účast našich vín na soutěži organizoval.

Velkou zlatou medailí se ozdobilo jedno z nejdražších vín tuzemské produkce Cuvée Royal de Vinselekt 2009, jakostní likérové víno z vyzrálých hroznů s cukernatostí 26–29 % odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot z vinic s redukovanou sklizní. Docent Miloš Michlovský kvasící rmut po částečné fermentaci fortifikoval vlastním jemným vinným destilátem. Následně víno zrálo 8 let v nových barikových sudech z francouzského dubu. Porotci ocenili, že víno nebylo sířeno po celou dobu zrání v sudech ani při lahvování.

Soutěž je součástí VinoFed a Golden League (Zlatá liga). Účast vín z České republiky podpořil finančně Vinařský fond ČR, jejich účast zorganizovala iniciativa Winesupporter.com, dříve Gastropress, vydavatel časopisu Sommelier.

Zdroj: vinazmoravy.cz


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...