Moravská a česká vína bodovala v německy mluvících zemích

Brno, 22. září 2022 – Začátek září přinesl radostné zprávy hned ze dvou mezinárodních soutěží vín. Moravská a česká vína zabodovala na letní části soutěže MUNDUS VINI v Německu, kde získala krásných 56 medailí. Ještě většího úspěchu pak zaznamenala na tradiční rakouské soutěži AWC Vienna, ze které si přiváží neuvěřitelných 322 medailí. Účast našich vinařů na soutěžích probíhá za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

vinohrad vina

Na 19. ročníku prestižní mezinárodní soutěže vín AWC Vienna byla moravská a česká vína oceněna úctyhodnými 72 zlatými a 250 stříbrnými medailemi. Včetně 66 „Ocenění dobré kvality“ („Seal of Approval“) se jedná celkově o 388 ocenění pro 415 přihlášených vín z Moravy a Čech. Nejvíce se dařilo se ziskem 4 zlatých medailí shodně vinařstvím Volařík, Zámečník, Vinné Sklepy Skalák, Vican rodinné vinařství a Víno Náprava. Největšího celkového počtu medailí (16) dosáhlo vinařství Vinselekt Michlovský.

„V pracovně nejnabitějším období začínající sklizně hroznů potěší skvělé výsledky na mezinárodních soutěžích, které reprezentují vinařství naší země,“ komentoval úspěch vinařů Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které účast našich vín na soutěžích zajišťuje a dodal: „obě soutěže přinášejí především srovnání vín a vinařských stylů typických právě pro náš středoevropský region a naši vinaři prostřednictvím svých vín opět ukázali, že zde patří mezi ta vůbec nejlepší.“

Největšího úspěchu na 31. ročníku soutěže MUNDUS VINI dosáhlo B\V Vinařství z moravských Ratíškovic. Z celkového počtu 36 zlatých a 20 stříbrných medailí pro vína z Česka si připsalo hned 18 zlatých a 13 stříbrných. Zároveň také získalo ocenění "Best of Show Czech Republic”, tedy nejlepší víno z České republiky za Ryzlink rýnský Reserva 2017.

Na soutěži AWC Vienna v letošním roce naši vinaři obstáli v konkurenci 11 342 vín od 1 588 výrobců ze 43 zemí. Hodnocení soutěže se koná ve Vinařské škole v Klosterneuburgu a slavnostní vyhlášení proběhne ve výstavním paláci vídeňské radnice 30. října 2022. Na MUNDUS VINI chutnalo a hodnotilo 130 vinařských odborníků v německém Neustadt an der Weinstrasse více než 4 000 vín z 33 vinařských zemí světa. Celkem bylo uděleno 23 velkých zlatých, 980 zlatých a 671 stříbrných medailí.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...