Víno, historie, zpěv. Vstupenky na Znojemské historické vinobraní jsou v prodeji

Znojmo, 12. března 2022 - Dva roky jsme museli čekat a je to tady. Znojemské historické vinobraní zažijete v letošním roce tak, jak ho znáte. Třináct multižánrových scén, velkolepý průvod krále Jana Lucemburského, vinařské mázhauzy, stovky programových bodů jako historické tržiště, odpočinkové zóny a spoustu dalšího. Největší festival spojující víno a historii proběhne 9. až 11. září 2022 a vstupenky můžete koupit už nyní v síti Ticketstream. Čekání si můžete zkrátit poslechem podcastu, který přinese více informací o přípravách a o všem, co vás může zajímat.

znojemske vinobrani znojmocity

Znojemské vinobraní se naposledy konalo v roce 2019, kdy na slavnost zamířilo bezmála 86 tisíc návštěvníků. Rekordní číslo tak posunulo vinobraní na jednu z největších multižánrových akcí v České republice. „Od 38. ročníku máme velké očekávání. Jsme přesvědčení, že opatření nám letos nezkazí plány, a proto právě teď dokončujeme přípravy této jedinečné historické slavnosti spojené s vínem. Tak, abychom se druhý zářijový víkend potkali se všemi návštěvníky, kteří se do Znojma chystají,“ komentuje František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Mezi hlavní lákadla opět patří velkolepý průvod krále Jana Lucemburského, který připomíná jeho historickou návštěvu města Znojma. Průvod, čítající na 400 postav, vyrazí do centra města během dvou festivalových dní a představiteli královské dvojice bude opět znojemský rodák Miroslav Hrabě a Šárka Charvátová. Chybět nebudou ani historické scény, tržiště a odpočinkové zóny. Pestrou paletu hudebních žánrů tradičně představí Masarykovo a Horní náměstí a scéna na Káře. „V tuto chvíli můžu prozradit alespoň část hudebního programu, který opět nabídne interprety české a slovenské hudební scény. Těšit se tak můžeme na Marka Ztraceného, Lenny, Richarda Müllera, Jamese Harriese, skupinu Teepee, v neposlední řadě také kapelu Chinaski, a spoustu dalších,“ představil František Koudela. Další části programu, a to nejen hvězdné interprety, ale i nové scény představíme v nadcházejících měsících.

Několikaměsíční čekání si nově budete moct zkrátit poslechem podcastového pořadu Z.BESEDY, který se v následujících dílech bude věnovat přípravám a dalším různým zajímavostem ze zákulisí Znojemského vinobraní. Pořad najdete ve všech podcastových aplikacích – Spotify, Apple Podcast, PodBean, YouTube a další.

Ať už je pro vás návštěva vinobraní tradicí, nebo se chystáte poprvé, nepropásněte možnost nejvýhodnějšího nákupu vstupenek, a to až do 30. dubna. Dvoudenní permanentky, za zvýhodněnou cenu 350 Kč, můžete zakoupit v Turistickém informačním centru na Obrokové ulici ve Znojmě nebo v síti Ticketstream.

Zdroj a foto: znojmocity.cz


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kalendář vinařských akcí