Mladé 2021 – první vína letošního ročníku v prodeji

Lednice, 14. října 2021 – Vinaři z Annovino Lednice připravili první letošní vína s předstihem. Ve středu 13. října se stočila a míří za svými zákazníky do celé České republiky. Umožňuje to moderní technologie vinařství.


Milovníci moravských vín nemusejí čekat ještě několik týdnů na Svatomartinská vína.

„Letošní rok pro nás nebyl z hlediska počasí ideální, ale i tak se můžeme těšit na další unikátní ročník, je to rok návratu ke klasickému výrazu moravských vín, vína budou svěží, ovocitá a se živou kyselinou. Pro naše zákazníky máme ovocnou Mullerku ve spojení s výraznou Chardonkou a voňavý Muškát moravský“ sdělil ing. Roman Žďárský, jednatel Annovino Lednice.

ANNOVINO Mladé 400x600

Vinařství je zhruba ve 2/3 vinobraní, na vinohradech ještě dozrávají například hrozny Pálavy či Ryzlinku vlašského. Hrozny mají letos i díky příznivému počasí v září a říjnu lepší kvalitu než v loňském roce. Ta loňská získala v soutěžích v 6 šaržích velkou zlatou medaili a dalších 26 šarží vín zlatou medaili na prestižních výstavách doma i v zahraničí. Kvalita vína by měla být i díky technologii řízeného kvašení a individuálnímu přístupu k jednotlivým šaržím hroznů a vína na kvalitativně ještě vyšší úrovni než loni a s převahou přívlastkových vín.

"Mladé" je ochranná známka společnosti Annovino Lednice a představuje první vína nového ročníku, elegantní, svěží, hravá a na rozdíl od Svatomartinských vín mohou být polosuchá, proto jsou zákazníky tak oblíbená.

ANNOVINO Mladé 600x400 2

Annovino Lednice

Rodinné vinařství se sídlem v Lednici celoročně otevřené všem milovníkům vína a Lednicko-valtického areálu. Zpracovává hrozny z unikátního terroir s vápencovým podložím tvořeným zkamenělinami prehistorických moří. Vína jsou šťavnatá ovocitá a s příjemnou mineralitou, oceňovaná na četných tuzemských i zahraničních soutěžích. Vinařství s titulem Champion TOP Vinařský cíl České republiky zve k prohlídkám, ochutnávkám a piknikům v nádherném prostředí areálu vinařství se stylovou pergolou a zahradou Amonit, přístavem na romantické Zámecké Dyji a Stellplatzem pro karavany.

Originální budova vinařství nese Český rekord. Je totiž největší stavbou postavenou ze zkamenělin mušličkového vápence z pradávných moří. Část těchto kamenů pochází přímo z vinohradů. Dalším českým rekordem je stylový nábytek ze dřeva starých sudů. Raritou jsou tzv. Ledničtí dřevění koníci – pro radost malých i velkých návštěvníků. Ve vinotéce naleznete také vinařskou expozici a sbírku zkamenělin, která vznikla ve spolupráci s regionálním muzeem Mikulov.


Související články:

Kalendář vinařských akcí

<<  Prosinec 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  5
  6  7  8101112
141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce
09.12. Řízená degustace vín – Sekty..
09.12. Degustace vinařství Jedlička..
13.12. Neřízená ochutnávka vín - zakončen..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN