Vinum Juvenale 2020 představí vína veřejnosti

Brno, 15. června 2021 – Výsledky mezinárodní soutěže vín Vinum Juvenale 2020, jedné z nejstarších soutěží vín u nás, byly zveřejněny. Slavnostní vyhlášení výsledků a degustace soutěžních vín se uskuteční 24. června v Orea Congress Hotel Brno.

Vinumn Juvenale 2020 600x400

Soutěž Vinum Juvenale 2020 je jedinečná svým zaměřením: hodnotí vína pouze jediného ročníku, vždy toho aktuálního. V letošním roce se uskutečnilo hodnocení již 23. ročníku mezinárodní soutěže. Ta si klade za cíl ohodnotit a ocenit nejlepší vína ze sklizně 2020. Jedná se o největší soutěž mladých vín, která splňuje a dodržuje Národní standardy certifikovaných soutěží vín v České republice pod společnou garancí Svazu vinařů České republiky a Národního vinařského centra.

Do soutěže bylo přihlášeno celkem 392 vzorků ze Slovenska, Čech a Moravy. Slavnostní vyhlášení výsledků a degustace soutěžních vín se uskuteční 24. června v Orea Congress Hotel Brno (bývalý Hotel Voroněž).

Hodnocení a hlavní ceny

Ve dnech 3. a 4. května 2021 se v Kongresovém centru na Brněnském výstavišti uskutečnilo hodnocení soutěže vín vyrobených v roce 2020. Hodnocení probíhalo za zvýšených hygienických podmínek, kdy každý z degustátorů i personálu byl testován antigenním testem na covid. Prezidentem degustační jury byl jmenován prof. Ing. Pavel Pavloušek, Ph.D. Degustaci provedla 65členná komise odborníků, kteří splňovali podmínky vyhlášky č. 323/2004 Sb.

Champion Vinum Juvenale 2020

Sauvignon 2020 pozdní sběr, č.š. 892 – MORAVÍNO s.r.o., Valtice

Cena hejtmana Jihomoravského kraje za nejlépe hodnocenou kolekci vín

Vinařství Krist s.r.o., Milotice

Cena primátorky statutárního města Brna za nejlépe hodnocené růžové víno

Frankovka blanc de noir 2020 moravské zemské víno, č.š. 5-20 – Zemědělské družstvo Němčičky

Cena Vinařského fondu České republiky za nejlépe hodnocené červené víno

Merlot 2020 pozdní sběr, č.š. 220 – Stanislav Konečný, Vinařství Konečný, Čejkovice

Cena za nejlépe hodnocené zahraniční víno

Breslava 2020 akostné, č.š. L-14 – VÍNO – MASARYK s.r.o., Skalica, Slovenská republika

Hodnocení bylo prováděno 100 bodovým systémem Mezinárodní unie enologů za použití elektronického systému Elwis. Záštitu poskytl ministr zemědělství České republiky Ing. Miroslav Toman, CSc., hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich a primátorka statutárního města Brna JUDr. Markéta Vaňková.


Související články: