Moravská vína získala v Berlíně 15 medailí

Berlín, 14. října 2020 – Další ze série nejprestižnějších světových soutěží pod patronátem OIV (Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno) BERLINER WEIN TROPHY 2020 opět potvrdila, že moravská a česká vína patří do světové špičky. Moravští vinaři si z Berlína odvážení krásných 15 medailí. Účast vín z České republiky finančně podpořil Vinařský fond a organizačně ji zajistila redakce časopisu SOMMELIER.

1601471416-berlin2020oiv-dominiquetusseau

Za pozornost stojí zejména výsledek Vinařství u Kapličky ze Zaječí, které ze šesti přihlášených vín získalo 5 zlatých medailí. Po dvou zlatých obdrželo Vican rodinné vinařství, vinařství Petr Bunža a Vinařství Dvořáček LTM. Do této prestižní soutěž bylo přihlášeno 62 vín z České republiky, z nichž si 13 vysloužilo zlatou a 2 stříbrnou medaili. Dalších 44 vín sice splnilo kritéria pro udělení stříbrné medaile, ale skončily tzv. pod čarou limitu OIV, který neumožňuje ocenit více než 30 % soutěžících vín.

„Letošní složitý ročník nakonec překonal naše očekávání. Všichni se shodli na tom, že kvalita přihlášených vín byla mimořádně vysoká,“ okomentoval soutěž její ředitel Henk Gibramczik a dodal: „Budeme i nadále hodnotit a oceňovat tvrdou práci vinařů, aby si spotřebitelé mohli s jistotou vybrat vína, která se od ostatních odliší našimi berlínskými medailemi.“

Celkově bylo hodnoceno na soutěži BERLINER WEIN TROPHY 2020 přes 6000 vín. Menší počet evropských porotců degustoval tato vína po 11 dní. Jako většina soutěží pořádaných v letošním roce musela i tato být přizpůsobena situaci kolem Covid-19 a nesla se tedy v duchu zvýšených bezpečnostních opatření.

Foto: vinazmoravy.cz


Související články:

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.