Sezóna na Moravských vinařských stezkách vrcholí oblíbenou akcí Tour de burčák

Brno, 17. září 2020 – Konec léta s sebou přináší vrchol sezóny na Moravských vinařských stezkách. V sobotu 19. září se koná předposlední výlet Krajem vína – oblíbená akce Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska.

Tour de burčák 600x400

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska je tradičně nejnavštěvovanějším z výletů seriálu Krajem vína. Startuje se mezi 9. a 11. hodinou v areálu Louckého kláštera. „Odtud se účastníci vydají na jednu ze tří tras. Připravené jsou dvě pro cyklisty o délce 47 a 31 km a jedna pro pěší, kteří si udělají 16km výlet,“ říká organizátorka akce Dominika Bäuchelová z Nadace Partnerství.

Trasy jsou v terénu značeny barevnými šipkami a na startu každý dostane cyklopas s mapou pro snadnější orientaci a hlavně pro sbírání razítek na jednotlivých zastávkových místech. „Podle zvolené trasy se účastníci mohou zastavit na až 14 razítkovacích místech. Připraveno pro ně bude slané i sladké občerstvení u vinařů, prohlédnou si jejich sklepy a navštíví také třeba vinný hrádek Lampelberk nebo Vrboveckou naučnou stezku Hroznové kozy,“ vybírá z programu Dominika Bäuchelová.

Cíl výletu bude v Louckém klášteře, kde zahraje cimbálová muzika a vinařství Znovín Znojmo tu nabídne ochutnávku svého burčáku. Zájemci si také mohou prohlédnout klášter a jeho sklepy včetně ochutnávky vín. V 17 hodin proběhne slosování odevzdaných cyklopasů s razítky o ceny. Startovní balíčky na akci lze koupit v předprodeji na e-shopu www.stezky.cz, registrace na místě probíhá mezi 9. a 11. hodinou. 

Seriál akcí Krajem vína 2020 zahrnuje osm výletů. Účastníci díky nim poznají různé jihomoravské vinařské regiony a místní vinařské i folklórní tradice. Akce tímto usilují o propagaci historického a kulturního dědictví jižní Moravy. Všemi výlety si mohou účastníci také připomenout, že 1 200 kilometrů dlouhá síť stezek byla vyznačena už před 20 lety.

Výlet pro cyklisty i pěší turisty pořádá Nadace Partnerství jako součást představování jižní Moravy, jejího folklóru včetně vinařské kultury. Letos navíc i jako oslavu výročí 20 let od založení Moravských vinařských stezek. Více informací a startovní balíčky k nákupu: www.stezky.cz.

https://youtu.be/eQSzah1FPnE


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kalendář vinařských akcí

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     4
  5  7  911
12131415161718
192122232425
262728293031 
Nejbližší akce
10.12. Ochutnávka přírodních moravských v..
20.12. degustace vánoční La Fattoria..
19.01. Degustace vinařství Jan Stávek..
09.02. 9.2. 2023 - Degustace vinařství Pi..