Sezóna na Moravských vinařských stezkách vrcholí oblíbenou akcí Tour de burčák

Brno, 17. září 2020 – Konec léta s sebou přináší vrchol sezóny na Moravských vinařských stezkách. V sobotu 19. září se koná předposlední výlet Krajem vína – oblíbená akce Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska.

Tour de burčák 600x400

Tour de burčák po vinařských stezkách Znojemska je tradičně nejnavštěvovanějším z výletů seriálu Krajem vína. Startuje se mezi 9. a 11. hodinou v areálu Louckého kláštera. „Odtud se účastníci vydají na jednu ze tří tras. Připravené jsou dvě pro cyklisty o délce 47 a 31 km a jedna pro pěší, kteří si udělají 16km výlet,“ říká organizátorka akce Dominika Bäuchelová z Nadace Partnerství.

Trasy jsou v terénu značeny barevnými šipkami a na startu každý dostane cyklopas s mapou pro snadnější orientaci a hlavně pro sbírání razítek na jednotlivých zastávkových místech. „Podle zvolené trasy se účastníci mohou zastavit na až 14 razítkovacích místech. Připraveno pro ně bude slané i sladké občerstvení u vinařů, prohlédnou si jejich sklepy a navštíví také třeba vinný hrádek Lampelberk nebo Vrboveckou naučnou stezku Hroznové kozy,“ vybírá z programu Dominika Bäuchelová.

Cíl výletu bude v Louckém klášteře, kde zahraje cimbálová muzika a vinařství Znovín Znojmo tu nabídne ochutnávku svého burčáku. Zájemci si také mohou prohlédnout klášter a jeho sklepy včetně ochutnávky vín. V 17 hodin proběhne slosování odevzdaných cyklopasů s razítky o ceny. Startovní balíčky na akci lze koupit v předprodeji na e-shopu www.stezky.cz, registrace na místě probíhá mezi 9. a 11. hodinou. 

Seriál akcí Krajem vína 2020 zahrnuje osm výletů. Účastníci díky nim poznají různé jihomoravské vinařské regiony a místní vinařské i folklórní tradice. Akce tímto usilují o propagaci historického a kulturního dědictví jižní Moravy. Všemi výlety si mohou účastníci také připomenout, že 1 200 kilometrů dlouhá síť stezek byla vyznačena už před 20 lety.

Výlet pro cyklisty i pěší turisty pořádá Nadace Partnerství jako součást představování jižní Moravy, jejího folklóru včetně vinařské kultury. Letos navíc i jako oslavu výročí 20 let od založení Moravských vinařských stezek. Více informací a startovní balíčky k nákupu: www.stezky.cz.

https://youtu.be/eQSzah1FPnE


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...